Vlhová sa s Magonim rozišla po 5-ročnej spolupráci, počas ktorej naša lyžiarka vyhrala Veľký krištáľový glóbus za prvenstvo vo Svetovom pohári a dosiahla ďalšie výrazné úspechy. Taliansky odborník je však známy svojou prísnosťou a mnohé lyžiarky „psychický teror“ z jeho strany nezvládnu. Slovenka po ich rozchode priznala, že je psychicky vyšťavená a pod Maurom Pinim opäť našla radosť z lyžovania.

S novým švajčiarskym trénerom vlani získala vytúžené zlato z olympiády a hoci Vlhová sa viackrát vyjadrila, že pod Pinim sa cíti uvoľnená a bez stresu, objavili sa hlasy, že jej výkony nie sú také ako pod Magonim. Čo si o podobných vyjadreniach myslí bývalá česká lyžiarka a momentálne komentátorka Eva Kurfürstová?

„Všetko má svoj vývoj. Áno, pod Magonim bola Petra orientovaná na športovú a výkonnostnú stránku. Bola pod oveľa väčším tlakom trénera, pričom každý dobrý kouč, ktorými obaja bezpochyby sú, musia dobre poznať svojho zverenca - kedy na neho môžu zatlačiť, kedy ubrať plyn, kedy komunikovať a podobne. Všetko to vedie k tomu, aby ste z neho v daný moment dostali to najlepšie,“ povedala lyžiarska expertka pre Šport24.sk.

Kurfürstová si zároveň nemyslí, že Pini je pre slovenskú lyžiarku horší ako Magoni. „Rozdiel nie je v tom, že by Mauro povolil, hoci to tak možno pôsobí. Nemá taký extrémny prístup ako Magoni, no Vlhová po piatich rokoch potrebovala iný prístup, pretože by to už psychicky nezvládla. Pini dosahoval úspechy ako veľmi mladý so španielskym tímom a aj vtedy uplatňoval iný prístup ako teraz pri Petre. Každý tréner pristupuje k lyžiarovi tak, aby to bolo pre jeho výkonnosť najlepšie. Možno by Magoni neubral a Petru by presvedčil, že musí makať ďalej, ale mohlo by to skončiť tak, že by sa bránilo jej telo a psychicky by vyhorela,“ dodala bývalá lyžiarka.