Vďaka utorňajšiemu víťazstvu nad Mikaelou Shiffrinovou a Katharinou Liensbergerovou sa v rebríčku najlepšie zarábajúcich lyžiarok sezóny výrazne priblížila k vedúcej dvojici. Jeho líderkou je už niekoľko týždňou suverénka rýchlostných disciplín Soffia Goggiová z Talianska, ktorá má na konte vyše 250-tisíc švajčiarskych frankov.

Po slalome v Záhrebe sa k nej na dostrel dostala Shiffrinová (245-tisíc CHF) a aj naša Petra Vlhová, ktorá si doteraz v sezóne 2021/2022 prišla na 243-tisíc švajčiarskych frankov. V súčasnej excelentnej forme sa na čelo tohto rebríčka môže rodáčka z Liptovského Mikuláša vyšvihnúť už po najbližšom víkende, keď sa v Krajnskej Gore uskutočnia pretky v obrovskom slalome a slalome. 

Pre zaujímavosť, z pohľadu finančného ohodnotenia sú najlepšie dotovaným podujatím v sezóne preteky slalomu v rakúskom Flachau, ktoré sú na programe v utorok 11.1. Kým na všetkých pretekoch rozdeľujú organizátori najlepším lyžiarkam celkovo 120-tisíc frankov, vo Flachou je to 155-tisíc švajčiarskych frankov.