Talian oznámil túto správu na sociálnej sieti po posledných pretekoch v Courcheveli. „Bola to skvelá sezóna, avšak je čas na novú kapitolu. Ďakujem Petre a celému tímu, v pamäti mi zostanú všetky fantastické spomienky,“ napísal servisman na instagrame.

Dôvodom Baldissaruttiho odchodu z tímu je prírastok do rodiny, ktorý očakáva s manželkou Cristinou. „Bolo mi potešením spoznať ťa a spolupracovať s tebou,“ reagoval v komentároch pod príspevkom hlavný tréner Petry Vlhovej Mauro Pini.

Baldissarutti dostal na pamiatku dres z pretekov vo švédskom Aare, ktorý odchádzajúcemu servismanovi venovali po posledných pretekoch v sezóne. Členovia tímu sa Talianovi podpísali na dres a pridali tam aj venovanie: „Ďakujem za všetko, Balda, si najlepší.“

Baldissarutti posilnil Vlhovej tím v roku 2019 po majstrovstvách sveta v Aare, do tímu ho priviedol vtedajší tréner Livio Magoni.

Taliansky servisman Matteo Baldissarutti končí v tíme Petry Vlhovej, s manželkou čakajú dieťa. Na pamiatku dostal dres s podpismi a venovaním: „Ďakujem za všetko, Balda, si najlepší.“