Američanka musela na konci minulého roka kvôli pozitívnemu testu na koronavírus vynechať dvojo pretekov v Lienzi (obrovský slalom a slalom).

„Vedela som, že to bude ťažké po desiatich dňoch v karanténe v jednej izbe, keď som nemohla robiť žiadnu fyzickú aktivitu. Stratila som nejakú energiu, ale dnešok mi ukázal, že som jej nestratila zase tak veľa. Milujem preteky v Záhrebe, aj keď v nich nevyhrám,“ komentovala Shiffrinová po pretekoch.

Napriek absencii tréningu sa jej podľa vlastných slov lyžovalo dobre. Napriek tomu, že po kondičnej stránke má čo dobiehať, sa na lyžiach cítila silná. „Po Courcheveli bola moja nádrž totálne prázdna, takže som potrebovala nejaký čas na odpočinok, následne som toho času dostala veľa. Tieto dve jazdy v Záhrebe bol najlepší tréning, aký som mohla dostať, po fyzickej aj psychickej stránke, ak už nič iné. Dostávam sa postupne späť, krok po kroku, preteky v Záhrebe boli naozaj veľký krok,“ pokračovala pre skiracing.com.

Pochvalné slová americkej lyžiarke poslal aj Vlhovej tréner Mauro Pini. „Klobúk dole pred Mikaelou, ako sa dokázala vrátiť po problémoch s covidom,“ vyhlásil.

Shiffrinová je aj po Záhrebe na čele celkového poradia Svetového pohára so zatiaľ pohodlným náskokom 115 bodov na druhú Vlhovú, v poradí slalomu je zase prvá Slovenka, ktorá na druhú Američanku zvýšila náskok na 140 bodov.

„Bolo to náročné, Petra je veľmi silná súperka. Vždy je medzi nami rivalita. Je výborne pripravená, má skvelú podporu od tímu, ktorý sa o ňu príkladne stará a dáva jej šancu, aby bola najlepšia,“ komentovala Shiffrinová a dodala:

„Šanca zdolať Petru vždy existuje. Keď zalyžuje to, čo dokáže, je to však náročné a šanca je malá. Petra nerobí takmer žiadne chyby. Je neuveriteľná a zdolať ju je veľká výzva.“