Obdobím konca profesionálnej kariéry si prešiel aj dvojnásobný bronzový medailista z Olympijských hier, strelec Jozef Gönci. Súčasný štátny tajomník Ministerstva školstva SR preto presne vie, aké obdobie športovca po konci kariéry čaká. "Teraz to bude fajn niekoľko týždňov až rok. Potom začne šport človeku chýbať. Návrat do biatlonu ju začne pokúšať. Uvidíme, ako sa k tomu celému postaví. Musí si premyslieť, čo chce robiť a musí si oddýchnuť. Sme predbežne dohodnutí, že sa po sezóne stretneme a budeme sa baviť. Keď bude mať predstavu, že ako ďalej, budeme sa snažiť nájsť nástroje na to, aby sme realizovali jej ďalšiu kariéru," povedal tajomník Ministerstva školstva SR, Jozef Gönci.

Svoj názor na to, ako sa bude ďalej rozvíjať život slovenskej biatlonistky má aj jej prvý slovenský tréner Juraj Sanitra. Muž, ktorý sa zaslúžil o to, že Nasťa reprezentuje Slovensko v tom má jasno. "Teraz nastala pre Anastasiu tá správna chvíľa, aby si konečne začala užívať kľudný a rodinný život. Myslím si, že v živote sa nestratí. Je človek, ktorý vie pracovať. Prajem Nasti, aby si našla prácu mimo biatlonu a športového života," povedal Sanitra.

Návrat do Ruska

Nie je žiadne tajomstvo, že Anastasia Kuzminová je rodáčka z Ruska. Vo svojej rodnej krajine nechcená, našla pred vyše desiatimi rokmi útočisko práve na Slovensku. Z Ruska pochádza aj jej manžel Daniel. Vrátia sa Kuzminovci späť do Ruska? "Nemyslím si to. Ona už je s otázkou návratu do Ruska vysporiadaná. Je na Slovensku. Robila tu výsledky a myslím si, že touto cestou ona nepôjde," povedal Juraj Sanitra, ktorý Nasťu pozná veľmi dobre. Návrat do Ruska jasne vyvrátil aj manžel Anastasie, Daniel Kuzmin. "Kam by sme zo Slovenska chodili. Sme tu doma, deti nám tu chodia do školy. Kam by sme chodili."

Môže Vás zaujímať:

Šokujúce FOTO najväčšieho frajera na svete: Saganove gesto po ťažkých pretekoch nemá obdoby!

FOTO Kuzminová zničila konkurenciu a toto zažila prvýkrát v kariére: Jej gestá hovoria za všetko!

Fantastická Kuzminová si na záver kariéry splnila veľký sen: TOTO sa jej v živote nepodarilo!