O tom, že Mikaela v začiatkoch kariéry nezvládala psychickú záťaž lyžiarska verejnosť vie. Päťnásobnú majsterku sveta dvojnásobnú víťazku olympijských hier dlho ovládali záchvaty paniky. Teraz Shiffrinová pre magazín People detailne opísala, čo sa s ňou dialo. Hlavne po olympiáde v Soči 2014, kde sa ako 18-ročná stala víťazkou slalomu, začala mať stavy z veľkého tlaku. „Postavila som sa na nohy a nevedela som sa pohnúť. Mala som slzy v očiach a myslela som si, že sa povraciam alebo som mala pocit, že sa mi sťahuje hrdlo a ja nemôžem dýchať,“ priznala Michaela. To sa jej stávalo takmer pred každými pretekmi vo svetovom pohári a len tri minúty pred tým, ako išlo do tuhého.

Shiffrinová napriek týmto stavom dokázala víťaziť. „Nikdy by som nepovedala, že som človek, ktorý by mohol mať problémy s tlakom a očakávaniami. Prešla som si však tým a nakoniec som sa musel naučiť ovládať hlavu, emócie a stres,“ opísala Shiffrinová.

Američanke nepomohol len mentálny tréning, ale aj hudba. Hrala na klavír, gitaru a spievala. No a nakoniec ju zocelili aj životné skúsenosti. Za posledných deväť mesiacov prišla o milovanú babičku a aj otca. Do toho prišla koronakríza. "Moja rodina stratila veľa, ale za posledný rok som sa toho dosť naučila. Je to v poriadku, ak sa cítite zle alebo bezmocní. Nie vždy ide všetko ako má,“ zakončila najväčšia súperka Petry Vlhovej.