„Desať rokov som bola anorektička. Bolo to príšerné, veľmi ťažko sa mi o tom hovorí a veľmi sa za to hanbím," uviedla Koukalová v rozhovore pre český magazín MF DNES. Aj napriek svojej chorobe vyznačujúcej sa chronickým odmietaním jedla a skreslenými predstavami o vlastnom tele sa Koukalová (vtedy ešte pod dievčenským menom Soukalová) zaradila do absolútnej biatlonovej špičky a na zimných olympijských hrách v Soči 2014 vybojovala dve strieborné medaily.

VIDEO: Biatlonistka sa zmení na speváčku. S hitom od Beatles chce vybojovať MS

Neskôr v sezóne 2015/2016 sa stala celkovou víťazkou Svetového pohára a neskôr aj majsterkou sveta, na šampionáte v Hochfilzene 2017 ovládla šprint. To už mala za sebou boj s chorobou. Zverila sa do opatery odborníka na výživu u športovcov Richarda Pflegera. Ten o nej povedal, že nebola klasická anorektička, skôr bulimička.

Česká biatlonová kráľovná odkryla súkromie: S manželom ju dali dokopy smsky

Biatlonistke Koukalovej zničila kariéru ťažká choroba.
Biatlonistke Koukalovej zničila kariéru ťažká choroba.
Zdroj: Instagram

„Pre obavy z nadváhy často vyvrátila hocijaké jedlo, čo do seba dostala. V noci sa potom zobudila úplne vysilená a nahádzala do seba všetko, čo našla,“ popísal životný partner Petr Koukal. Lenže zdravotné problémy jeho manželky sa neskončili. Pre chronické preťaženie achiloviek a následnú bolesť lýtkových svalov Koukalová vynechala celú sezónu 2017/2018 s vrcholom ZOH v Pjongčangu. A pred niekoľkými dňami oznámila, že za obeť jej problémom padne aj ďalšia sezóna 2018/2019. „V súčasnosti si absolútne nedokážem predstaviť, že by som sa niekedy vrátila,“ uviedla 28-ročná rodáčka z Jablonca nad Nisou.

FOTO: Česká biatlonová kráska Koukalová: Nenalíčená by nešla ani na preteky

Podľa MF Dnes je návrat Koukalovej na vrcholnú športovú scénu neistý. Svoj neľahký príbeh sa rozhodla dať na verejnosť z jednoduchého dôvodu. "Nechcem, aby sa ďalší mladí športovci stali obeťami vlastnej nevedomosti."

 

Odvážne zábery Koukalovej si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII!

Nasťa Kuzminová prelomila mlčanie o konci kariéry: Jej slová vás totálne zaskočia!