Nemka má v zbierke množstvo cenných úspechov, okrem víťazstiev vo Svetovom pohári aj medaily z majstrovstiev sveta či olympiády. Jej dcéra Romy sa vydala po stopách svojej mamy a ako prezradila Martina, s lyžovaním začala skôr ako ona.

„Prvýkrát išla na lyže, už keď mala jeden a pol roka. Sledovala svojho bratranca v škôlke a hneď hovorila, že to chce skúsiť. Lyžovanie ju hneď bavilo,“ prezradila Ertlová o dcére Romy.


Čoskoro 16-ročná Romy od novej sezóny bude pretekať medzi dospelými lyžiarkami. „Bude to pre ňu veľký krok,“ hovorí bývalá lyžiarska univerzálka. Jej dcéra pri prechode z juniorskej kategórie do dospelej potrebuje čo najviac rád a tie jej nedáva len mama, ale aj jedna z najväčších hviezd lyžiarskeho sveta.

„Mikaela Shiffrinová je skvelá, je vzorom v každom ohľade. Dala Romy nejaké rady, radila jej aj v otázke mentálneho nastavenia. Povedala jej, že by v 15 rokoch na seba nemala vyvíjať žiadny tlak a mala by sa naďalej vzdelávať. Kariéra netrvá večne a musí myslieť aj na život po nej,“ prezradila Ertlová a prezradila, že napriek jej úspechom v lyžovaní sú predsa len rady od Shiffrinovej o niečom inom:

„Samozrejme, všetko, čo hovorila Mikaela, viem a hovorím to mojej dcére. Pre tínedžerku je však coolovejšie, keď jej to povie hviezda ako Mikaela. Je výnimočný talent a má všetko, čo superhviezda potrebuje.“