Na začiatku februára Shiffrinová nečakane prerušila sezónu vrátila sa domov do USA. V Nemocnici už ležal jej otec na smrteľnej posteli. S obviazanou hlavou a napojený na pľúcnej ventilácii Shiffrinovci už čakali len zázrak.  Mikaela prerušila sezónu, čo ju stálo aj celkové víťazstvo vo svetovom pohári. Vtedy začala mať myšlienky, či má zmysel ešte pretekať.

„Nemyslím si, že by otec chcel, aby som kvôli nemu skončila, i keď je ťažké vstrebať, že mi to nemôže povedať osobne. Mám v sebe vášeň, som tu a budem pretekať, ale zároveň ma to odďaľuje od ľudí, ktorých milujem,“ povedala na nedávnej tlačovej konferencii výrobcu lyží Shiffrinová.

Po smrti otca sa jej svet otočil o 180 stupňov. „Predtým som si robila starosti iba z vyhrávania pretekov. Zrazu som sa ich akoby vzdala a myslela si, že sa k lyžovaniu už nevrátim. Stojí mi to zato? Počas sezóny som šesť mesiacov mimo domova a ďalšie dva počas prípravy,“ prezradila trojnásobná víťazka veľkého glóbusu.

Čierne myšlienky nad zavesením lyží na klinec zahnala Mikaela jej najväčšia fanúšička mama Eileen, ktorá ju bude počas sezóny sprevádzať. „Keby nemohla ísť o so mnou, tak by som tu na sto percent nebola,“ vyhlásila Shiffrinová z Rakúska, kde už 17. októbra začína nová sezóny svetového pohára v alpskom lyžovaní.

Zábery Shiffrinovej s milovaným otcom si pozrite vo FOTOGALÉRII!