„Bolo to dosť tvrdé obdobie. Som preto šťastný, že je už Peťa doma a aspoň na chvíľu si oddýchne. Teraz si zaslúži aj dobré jedlo. Moja manželka s ňou už niečo riešila cez telefón,“ hovoril Igor Vlha zástupcom médií v sobotu večer na letisku v Poprade.

Petra získala na svetovom šampionáte v Cortine d‘Ampezzo dve strieborné medaily – v alpskej kombinácii a v slalome. „Každá medaila je dobrá a je úplne jedno, akej je farby. Klobúk dole pred Peťou, ako to zvládla. Už dávno som nebol taký nervózny, doma sme so ženou chodili ako tigre v klietke,“ priblížil Vlhovej otec.

Napriek tomu, že Petra skončila v obrovskom slalome v druhej desiatke na 12. mieste, Igor Vlha veril, že v slalome sa jej podarí skončiť na medailovom stupni. „Vedel som, že jej obrovský slalom momentálne nie je na takej úrovni, na akej by mal byť. Verili sme však, že jej to v slalome cinkne a aj jej to cinklo,“ analyzoval.

Počas majstrovstiev sveta manželia Vlhovci komunikovali s Petrou, so synom Borisom, ktorý je manažérom tímu, aj s trénerom Liviom Magonim. Všetky preteky však sledujú len pred televíziou, kvôli náročnej pandemickej situácii s koronavírusom nechcú riskovať a necestujú za pretekmi svojej dcéry do dejísk Svetového pohára.

„Mali sme častý report z majstrovstiev, samozrejme, nie je to to isté, ako byť s tímom v dejisku pretekov. Bol som často nervózny, že tam nie som. Finále Svetového pohára (17. - 21. marca vo švajčiarskom Lenzerheide, pozn.) si ale nenechám ujsť. Nech idem potom aj na mesiac do karantény, po sezóne mi to bude už jedno,“ dodal odhodlane Igor Vlha.