Pozrite sa, kto nahradil Magoniho na prvom tréningu po sezóne, v GALÉRII

Všetko odštartoval Magoniho rozhovor pre talianske noviny Corriere della Sera, ktorý vyšiel potom, ako Vlhová získala veľký krištáľový glóbus pre celkovú víťazku Svetového pohára. Keď ho prebrali slovenské médiá, Magoni mal čo vysvetľovať. Taliansky tréner sa ospravedlnil Slovákom, no zároveň dodal, že jeho slová boli zle interpretované.

Autor rozhovoru – novinár Flavio Vanetti – sa rozhodol zareagovať na Magoniho vyhlásenia po uverejnení interview. „Keďže vidím, ako si rôzne stránky, účty na sociálnych sieťach, ale aj moji priatelia dovoľujú spochybniť rozhovor s Magonim, rozhodol som sa zareagovať. Rozhovor mám nahratý. Ak bude pokračovať to, čo sa spustilo po jeho uverejnení, zverejním nahrávku a možno navštívim aj môjho právnika,“ prihovoril sa Vanetti na facebooku.

Vysvetlil, že rozhovor vznikol ešte pred majstrovstvami sveta, ale z rôznych dôvodov v tom čase nebol uverejnený. Keď Vlhová získala veľký glóbus, musel ho Vanetti aktualizovať a Magonimu po návrate z Lenzerheide položil ďalšie otázky. „V tej istý deň, keď rozhovor vyšiel, mi Magoni napísal na whatsappe: Ďakujem za články a priestor, ktorý ste mi poskytli. Je to teda trochu schizofrenické v porovnaní s tvrdením, že som niečo nesprávne uviedol či napísal zle. Chápem, čo nastalo na Slovensku po rozhovore. Už počas rozhovoru som upozornil Magoniho, či to s odpoveďami trochu nepreháňa. Myslím, že zle odhadol dôsledky svojich vyjadrení a chápem aj to, že sa to snaží teraz všetko vyvrátiť, ja mám však k dispozícii dôkazy,“ dodal novinár.

Odíde k Brignoneovej?

Talianske médiá po rozhovore v Corriere della Sera nezaháľali a prišli s rôznymi scenármi. Portál neveitalia.it prišiel s hypotézou, že Vlhová môže prísť o svojho trénera a Magoni by mohol zamieriť k jej rivalke Federice Brignoneovej, ktorá by vraj mohla opustiť taliansky tím a vytvoriť súkromný, v akom trénuje momentálne Vlhová.

Taliansky tréner to však popiera. „Nič o tom neviem. Som v Jasnej s Petrou Vlhovou, pracujeme na testovaní lyží pred ďalšou sezónou. Dostal som sa do tejto situácie bez toho, aby som niečo urobil,“ tvrdí Magoni.