Senzačný triumf Vlhovej na svahu najprestížnejšieho ženského slalomu v kalendári Svetového pohára v rakúskom Flachau potvrdil, že dominancia Shiffrinovej je v slalome zrejme už minulosťou. Rekordérka v počte víťazstiev si totiž brúsila zuby na ďalšie víťazstvo a po prvom kole viedla. Skvelá jazda Petry v druhom kole jej však vyrazila dych a do cieľa prišla s horším časom. Jej sklamanie bolo zjavné aj pri vyhlasovaní najlepších na stupňov víťazov.

ROZHOVOR s fenomenálnou Petrou Vlhovou, ktorá sa vzoprela chorobe: Stačilo málo, a mohlo sa stať TOTO!

Bodaj by aj nie, veď Vlhová jej zabránila vyrovnať rekord v počte víťazstiev v klasickom slalome Svetového pohára za sebou. Shiffrinová ťahala sériu siedmich úspechov, osem dosiahli Švajčiarka Vreni Schneiderová (1989) a Chorvátka Janica Kosteličová (2001). 

Američanka Mikaela Shiffrinová má v podobe našej Petry Vlhovej veľkú konkurenciu.
Američanka Mikaela Shiffrinová má v podobe našej Petry Vlhovej veľkú konkurenciu.
Zdroj: tasr

Mikaela stála ako sklamaná a obarená, a na jej tvári jej chýbala úprimná radosť. Aj keď sa americká líderka na adresu našej lyžiarky vyjadruje s úctou, určite ju vzostup Petry zaskočil a trochu vyviedol z miery. Reč jej tela je toho jasným znakom. „Obdivujem ako tvrdo Petra pracuje, takisto s jej celým svojim tímom, a blahoželám jej k úžasnému víťazstvu,“ povedala Shiffrinová na tlačovej konferencii vo Flachau tesne po pretekoch vo Flachau. 

FOTO Neuveriteľné Vlhovej víťazstvo malo šialenú bodku: Pozrite, čo vyvádzala Slovenka v cieli!

Američanka je známa tým, že má dokonale naštudované svoje súperky, no tie vždy jasne porážala. Aktuálne sa má pred Vlhovou na pozore, a dokonca jej aj závidí. „Mikaela mi závidí mojich skvelých fanúšikov, pretože mi stále o nich hovorí, že sú fantastickí. Takúto podporu nemá veľa pretekárok vo Svetovom pohári, a ja som im za to vďačná a hlavne som šťastná, že ich mám,“ prezradila Vlhová. 

Američanka Mikaela Shiffrinová má v podobe našej Petry Vlhovej veľkú konkurenciu.
Američanka Mikaela Shiffrinová má v podobe našej Petry Vlhovej veľkú konkurenciu.
Zdroj: Getty Images

V aktuálnej sezóne sa ešte žiadna lyžiarka netešila z prvenstva okrem Vlhovej a Shiffrinovej. Ich súboje sú tak niekedy na hrane. „Už som dostala otázku, či sa chcem Petre pomstiť na svahu. To nie, podľa mňa je našou inšpiráciou lyžovanie,“ vyhlásila 23-ročná Shiffrinová na margo tejto témy. „Stále počúvam, že Shiffrinová, Shiffrinová, no to ma neustále posúva. Možno, keby tu nebola, tak poľavím. Vedieme medzi sebou silný boj, ale navzájom sa aj ťaháme a posúvame vpred,“ priznala Petra.

Mohlo by vás zaujímať

EXKLUZÍVNE Slalomová rekordérka a bývalá veľká súperka Velez - Zuzulovej: TOTO si myslím o Vlhovej!

FOTO Sexi Hantuchová si prebrala vyznamenanie od prezidenta: Vau, pozrite aká k nemu prišla!

Schiffrinová tromfla Vlhovú v zárobkoch! O koľko?

Neuveriteľné! Vlhová predviedla v 2. kole šialenú jazdu: Slovenská lyžiarka vyhrala slalom vo Flachau