Znie to neuveriteľne, ale Woods získal už 80. turnajový triumf a byť jednotkou historickej tabuľky v počte víťazstiev na okruhu PGA mu chýbajú už len tri. Pred rokom bolo prekonanie lídra tabuliek Sama Sneada len utópiou.

FOTO Sexi fitnesska sa prežierala a nevedel chudnúť: Teraz sa živý predajom nahých fotiek!

Na podujatí Tour Championship v Atlante išiel Woods veľmi nenápadnou ale istou cestou na víťazstvo. V nedeľu bol už najväčším favoritom na triumf a cítili to aj fanúšikovia na „gríne“. K poslednej jamke turnaja ho takmer nepustili, keď skandovali jeho meno. „Úplne ma to dostalo, Išiel som si po víťazstvo a mal som čo robiť, aby som sa nerozplakal,“ povedal po turnaji Woods a dodal: „ Dlho sa mi nedarilo preskočiť 79 víťazstiev a teraz je to fantastický pocit.“

Po poslednom pate z neho vytryskli emócie. Objímal sa s caddiem Joeom Lacavaom.
Po poslednom pate z neho vytryskli emócie. Objímal sa s caddiem Joeom Lacavaom.
Zdroj: Getty Images

Woods na ihrisku v East Lake viedol od prvého kola a nakoniec vyhral o dva údery pred druhým Billym Horschelom. Po poslednom pate z neho vytryskli emócie. Objímal sa s priateľkou Erikou Hermanovou, caddiem Joeom Lacavaom, manažérom Markom Steinbergom a klobúk dole dali pred ním aj súperi.

FOTO Tím Európy obhájil Laver Cup: Pozrite si bujaré oslavy Federera a spol.!

Woods má za sebou náročné obdobie poznačené operáciami či závislosťou na liekoch od bolesti. Po poslednom zákroku z minulého roka dokonca rozmýšľal, že zavesí palice na klinec. Na turnajoch bol len do počtu a nebrali ho ako kvalitného súpera, ale ako magnet pre divákov. „Moje telo bola troska. Neodkázal som sedieť a chodiť bez toho, aby som nepociťoval bolesť v chrbte a v nohách. Moji priatelia vedia, koľko som si vytrpel,“ ľutoval sa po víťazstve Woods.

Woods so 14 majormi môže dostihnúť legendárneho Jacka Nicklausa (18 víťazstiev). Teraz však prichádza Ryder Cup v Paríži, kde sa Američania stretnú s výberom Európy. Tiger sa do výberu USA vracia po šiestich rokoch.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Slovenské športovkyne na galavečere. Farebnú Kuzminovú totálne zatienila Barteková v róbe: Wau, Danka, veď si omladla o desať rokov!

FOTO Módne katastrofy. Stylistka po galavečere SOV hromží: Jednu olympioničku nazvala fiaskom, druhej odporučila google

FOTO Preboha, prečo? Najväčšie športové katastrofy: Chlpaté rozkroky, holé zadky a bradavky, v obrovskej hanbe aj Slováci