Ako priznala, v kútiku duša počítala s tým, že by sa jej mohlo podariť zvíťaziť. „V rámci toho, že som mala celkom dobré umiestnenie na svetovom šampionáte, myslela som si, že by som to mohla vyhrať. Hoci, musím priznať, boli v hre aj iné kandidátky,“ priznala Elena. „Každé takéto ocenenie si vážim, pretože dostať sa na vrchol a medzi elitu, vždy poteší,“ vyznala sa Kaliská.

Aký recept má na dlhovekosť? „Hlavne sa vyhýbať chorobám a zraneniam. No a potom využiť skúsenosti, ktoré človek nadobudne. No na druhej strane, keby ma v tomto veku už nič nebolelo, asi by to nebolo v poriadku. Preto sa musím vždy najprv rozhýbať, aby som zabudla, kde a čo ma bolí. Potom to rozchodím a je dobre,“ zasmiala sa.

„Ale vážne, telo je opotrebované a pýta si oveľa viac regenerácie ako kedysi, takže na to nesmiem zabúdať. V mojom prípade ale neplatí, že by som viac potrebovala spať. Skôr naopak. A čo sa týka stravy, nie som vegetariánka, takže telu doprajem, čo si pýta, občas aj jaternicu. Ale samozrejme, že v príprave je to prísnejšie,“ dodala Elena.

V jej prípade je ťažké odhadnúť, kedy definitívne skončí. „Nekladiem si žiadne ciele. Táto sezóna sa skončila, som správne nabudená a ideme ďalej. Pekne rok po rôčiku a možno sa na kopnem až do Tokia,“ skonštatovala.Je teda celkom možné, že ju uvidíme pretekať ešte aj v päťdesiatke. „Jednoznačne nehovorím ani áno, ani nie. Mlaď nespí a všeobecne platí, že je to veľká drina udržať krok. Rok čo rok to stojí veľa síl, preto musím počúvať predovšetkým svoje telo,“ uzavrela Kaliská.

Mohlo by vás zaujímať:

Nový vzťah vo svete športu: Hviezdny športovec zbalil krásnu ruskú tenistku

Mládková vyhrala v súboji kajakárok v ankete Kanoista roka: Nóri mi fandia na pretekoch

FOTO Zo života športových mecenášov: Takto žije majiteľ FC Liverpool!