Fury ešte pred samotným zápasom neraz verejne priznal, že zarobené peniaze si neplánuje nechať. Svoj sľub napokon aj dodržal. Pre anglické médiá sa vyjadril, že sa netúži stať multimilionárom a svoj zárobok daruje chudobným ľuďom a bezdomovcom, ktorí to potrebujú viac. Celým 9 miliónov eur, ktoré mal údajne zarobiť za súboj s Wilderom pôjde na charitu.

Britský boxer sa tak rozhodol aj napriek tomu, že s manželkou majú štyri deti a piate je na ceste. Tieto peniaze by sa mu určite hodili, no Fury v minulosti zarobil veľmi slušné peniaze a na nedostatok financií si sťažovať nemôže. Za zárobok zo zápasu s Američanom, ktorý sa skončil nečakanou remízou by chcel týmto ohrozeným skupinám obyvateľstva postaviť domy a zlepšiť životnú situáciu.

Kontroverzný Fury opäť šokoval celý svet: Neuverite, čo urobí s miliónmi, ktoré zinkasoval za zápas s Wilderom
Zdroj: youtube

Britský športovec, ktorý prerušil svoju profesionálnu kariéru kvôli psychickým problémom a problémom s drogami na vyše roka vychováva svoje deti tak, aby si nezvykali na peniaze či reputáciu vlastného otca. Každé z nich si podľa boxera musí na živobytie zarábať úplne samé, pretože žiť z peňazí rodičov je príliš jednoduché. Fury skonštatoval, že aj tak jedného dňa zomrie, takže nemá dôvod zhromažďovať milióny na účtoch, keď namiesto toho vie pomôcť ľuďom, ktorí si sami pomôcť nevedia.

Mohlo by vás zaujímať

Z obskakovaných hviezd takmer žobráci: O peniaze obrali slávnych športovcov kamaráti, manželky i vlastní rodičia!

Hviezdny box Wildera s Furym sa skončil prekvapivo: Súboj nemal víťaza

VIDEO Najlepší karatista sveta Volák láme ďalšie rekordy: V Anglicku dosiahol neuveriteľný úspech