Baláž strávil na Havaji dva týždne a pozemský raj si nevedel vynachváliť. „Je to fakt prekrásne. Hory a samotné scenérie sú nádherné. Keď máte dosť vody, tak idete na turistiku a naopak. Bolo to super a prešli sme aj mesto Honolulu. Aj sme si zasurfovali, takže z môjho pohľadu to bolo fakt super a som rád, že som to mohol vidieť,“ prezradil pre Šport24.sk.

Bronzový medailista z olympiády v Tokiu však zažil aj poriadny adrenalín, keď sa potápal so žralokmi. „Nič sa nám nestalo, ale nikto nám nezaručil, že sa nám nemôže nič stať. V podstate sú tam na to agentúry, ktoré zabezpečujú, aby ste sa mohli ísť potápať so žralokmi. Boli s nami traja sprievodcovia, fotografka a my ako turisti sme boli štyria. Išli sme loďou štyri míle od pobrežia. Žraloky sú totiž zvyknuté, že keď tam chodili rybári, tak dostali potravu. V podstate sú zvedavé a prídu na hladinu. Následne sme naskákali do vody za sprievodcami a boli vo vode polhodinu,“ priblížil Baláž.

S Havajom sa okrem krásnych scenérií spájajú práve aj útoky žralokov, no Baláž vo vode nemal strach. „Sprievodcovia nás upokojili, že čo máme robiť. Ak by aj išli žraloky oproti nám, tak s nimi máme udržiavať očný kontakt. Ak aj nejaký plával oproti nám, tak tí sprievodcovia tam boli preto, aby sa pred nás postavili a odtlačili ich. Respektíve sme mali len vystrieť nohu a on sa potom otočil,“ opísal netradičný zážitok. Potápali sa aj s delfínmi. „To však bolo bez agentúry, len sme sa išli sami potápať a mali sme na nich šťastie. Delfín vás nemôže zožrať, takže to bolo menej napínavé, no bolo to super,“ dodal náš rýchlostný kanoista so smiechom.

Začnú doma, potom sa presunú do USA

Príprava na novú sezónu sa pre Baláža aj ďalších kanoistov už začala. „Po návrate som mal dva dni voľno, aby som sa spamätal z presunu. Boli sme už aj na bicykli, v posilňovni, ideme už aj na vodu, takže pomaly začíname s prípravou. Takto sa budeme pripravovať až do odchodu na sústredenie do USA, ktoré je na programe v novembri,“ ozrejmil.