Svoju bohatú zbierku úspechov rozšíril Erik Vlček, ktorý sa pri rekordnej šiestej účasti pod piatimi kruhmi dočkal štvrtého olympijského kovu. "Ocenenie si nesmierne vážim. Ukazuje, že úspech na olympiáde má veľkú váhu. Nie je jednoduché sa pod päť kruhov čo i len dostať, a keď odtiaľ prinesiete medailu, získate si rešpekt aj od športových novinárov," povedal pre TASR desaťnásobný majster sveta a jedenásťnásobný európsky šampión Vlček.

Koncom decembra bude mať Vlček už 40 rokov, no v kariére bude pokračovať aj v nasledujúcej sezóne. "Stále ma to baví. Rád športujem a prekonávam nejaké ciele. Sám neviem, dokedy sa to dá ešte robiť, chcem to ešte skúsiť. Možno už posledný rok bude môj posledný, nedávam si už dlhodobé ciele," priznal.

Komárňanský rodák nemá obavy o budúcnosť rýchlostnej kanoistiky na Slovensku. "V našom klube sa tomuto športu venuje veľa detí. Verím, že sa nájdu talenty, ktoré nám budú nosiť radosť. Nastávajúca generácia je rýchla. Chlapci si rozumejú, vedia, čo majú robiť. Očakávam, že nám prinesú ešte veľa pekných výsledkov."

Elitná loď slovenskej rýchlostnej kanoistiky v rôznom zložení na 500 m vyhrala súťaž kolektívov v ankete Športovec roka už piatykrát, v kombinácii s inými traťami už rekordný ôsmykrát. Erik Vlček bol členom víťaznej posádky vždy, Adam Botek v nej sedel tento rok premiérovo. "Som rád, že som sa mohol pridať do tejto úspešnej skupiny. Dúfam, že sa mi v ankete podarí vyhrať ešte niekoľkokrát," povedal Botek, ktorý prezradil, že mu nevadí ani fakt, že vyhlasovanie malo pre pandemickú situáciu skromnejší charakter. "Keď vidím veľa ľudí, som trochu v strese. Dúfam však, že budúci rok už bude lepší a budú môcť prísť aj diváci na preteky. Pretože je trochu divné nevidieť burácajúci dav pri finišovaní do cieľa. Snáď sa všetko vráti do starých koľají," vyjadril nádej Botek.