Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek to zvládli s bronzom. "Je to nevyspytateľná disciplína, aj keď máte najlepší čas v semifinále, stačí malá chyba a vo finále vás môže predstihnúť niekto, s kým ste vôbec nepočítali a skončíte na siedmom, ôsmom mieste. Tie nervy pracujú, jeden štart, jedna možnosť. Treba sa na to pripraviť," zdôraznil Vlček po zisku svojej 17. medaily na MS.

Rovnakú medailu získali kolegovia Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík a Juraj Tarr na neolympijskej 1000-metrovej trati. Miesto v Tokiu 2020 zabezpečil pre Slovensko ešte Peter Gelle. Na šampionát cestoval rozčarovaný, keď sa iba dva mesiace predtým dozvedel, že jeho parťák z K2 Adam Botek bude bojovať o OH v káštvorke. V expresne rýchlom čase sa preorientoval na singlkajak, dvakrát predviedol heroický výkon a v sobotu svoje 35. narodeniny oslávil štvrtým miestom na kilometri. "Som megašťastný," komentoval Gelle svoj úspech.

Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík, Juraj Tarr.
Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík, Juraj Tarr.
Zdroj: tasr

V dobrom svetle sa predviedla aj Mariana Petrušová, ktorá v neolympijských disciplínach K1 na 1000 a 5000 metrov dosiahla piatu a ôsmu priečku. "Myslím si, že tu bolo historicky najviac krajín a konkurencia bola obrovská, preto som rád, že sa nám podarilo získať päť olympijských miesteniek a nestratili sme sa. Sme malá krajina s malými prostriedkami, trúfam si povedať, že sme jediná krajina, ktorá získala medaily, hoci nemá vybudovaný regulárny kanál. Z tohto titulu som šťastný za to, čo sme dosiahli," zhodnotil slovenské vystúpenie športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla.

Šancu na úspech mala aj kajakárka Ivana Mládková, predstavila sa v dvoch olympijských disciplínach K1 na 200 a 500 metrov. Zradilo ju však zdravie a svoj potenciál dokázala pretaviť iba na celkové 11. a 15. miesto.

"Mala uplynulé tri dni problémy, nechcem sa vyhovárať, ale myslím si, že to ju stálo súboje o olympijské miestenky. Očakával som od nej lepšie výsledky, ale nalepila sa na ňu smola. Verím však, že je v kontakte so svetovou špičkou," dodal Petrla.