V posledných februárových dňoch sa začalo sústredenie našich reprezentačných kajakárov. Úvodná časť prebehla podľa plánu, koncom uplynulého týždňa však museli opustiť USA.

„Prvé dva týždne prebiehalo všetko dobre. Všetko bolo tak, ako sme si predstavovali. Tretí týždeň prípravy sme chceli pridať na intenzite tréningov, no už to nebolo možné. Zatvorili aj náš klub, kde sme trénovali a keby sme chceli nejakým spôsobom pokračovať v príprave, tak by sme sa v podstate ani nemali kde osprchovať,“ povedal dlhoročný úspešný reprezentant Erik Vlček (38).

Na Slovensko sa dostali v pondelok skoro ráno. „Na poslednú chvíľu nám museli aj zmeniť let. Nakoniec sme išli cez Istanbul do Viedne a odtiaľ až na hranice. Cez ne sme prešli pešo. Na slovenskej strane nás už čakali dodávky, ktoré nás odviezli domov do Komárna," opisoval strastiplnú cestu Erik Vlček. 

Trojnásobný olympijský medailista v nasledujúcich dňoch veľké plány nemá. „Prakticky nemôžem nič robiť, budem mať veľa voľného času,“ uzavrel Erik Vlček.