Úspešné trio nie je v Miami prvýkrát. „Chceli sme si nájsť destináciu, kde budeme chodiť pravidelne a budeme mať dobré podmienky. Na jeseň sme si to vyskúšali a veľmi sa nám to páčilo. V porovnaní s inými miestami sme tu našli lepšie počasie a aj dobré podmienky na tréning po všetkých smeroch,“ prezradil pre Šport24.sk Samuel Baláž.

Keďže kanoisti majú prenajatý dom, stravu si riešia vo vlastnej réžii a okrem pádla im to ide dobre aj s hrncami v kuchyni. „Varíme si sami a máme to podelené. Ja v podstate robím prílohy a strukoviny. Csaba má na starosti mäso a Denis pripravuje šaláty. Väčšinou navrhnem ja, čo budeme jesť, ale pomáhame si navzájom a všetci sa na príprave jedla podieľame spoločne. Každý z nás má dobrý nápad, ako dané jedlo zlepšiť,“ opísal Baláž ich gurmánske praktiky na sústredení. 

Okrem tvrdej driny si však slovenskí kanoisti nájdu počas voľna čas na rôzne aktivity. Počas víkendu zavítali do národného parku Everglades, známeho rozsiahlymi močiarmi a stovkami voľne žijúcich aligátorov. „Keď Denis kráčal po chodníku, ani si nevšimol, že vedľa neho leží aligátor. Zľakol sa a povedal, že tadiaľto nejde. Aligátor bol však pokojný a zjavne zvyknutý na ľudí,“ prezradil Baláž so smiechom a zároveň dodal: „Bol to zážitok vidieť ich z takej blízkosti. Hovorili nám, že voľne žijúce lovia tak raz za týždeň a keby sme spadli do vody, tak v deviatich z desiatich prípadov by odplával preč. Zaútočiť by mohol vtedy, keby sa cítil v ohrození, ale pád do vody sme radšej neriskovali,“ doplnil olympijský medailista, ktorý si užil aj so svojimi kolegami plavbu medzi aligátormi na vznášadle po nekonečných močiaroch. 

Denne najazdia na vode 25 kilometrov

Člen bronzového štvorkajaku z olympiády v Tokiu priznal, že na vode denne najazdia približne 20 až 25 kilometrov. To však nie je všetko. „Ráno si dáme raňajky, potom nasleduje strečing a následne tréning na vode, no po ňom aj posilňovňa. Poobede máme ďalši fázu, ktorá je takisto kombináciou vody a fitka. Okrem toho behávame ráno každý druhý deň,“ priblížil program prípravy Baláž.