Všetky tetovania Adama Boteka nájdete TU!

Botek začal s tetovaniami, keď mal 19 rokov a dnes má na svojom tele už niekoľko výtvorov. Pomaľovanú má najmä ľavú ruku, na ktorú teraz pribudli olympijské kruhy ako spomienka na najväčšiu športovú udalosť. V Tokiu náš kanoista navyše získal s Erikom Vlčekom, Denisom Myšákom a Samuelom Balážom v pretekoch K4 cenný bronz.

„Chcem si takto zvečniť každú olympiádu, na ktorú sa mi podarí dostať. Na ruke to navyše vidím každý deň a keď sa na mňa pozrú aj ľudia, tak uvidia, že som bol na olympiáde. Okrem toho to človeku aj dobre padne, keď sa spýtajú, prečo to mám vytetované. Sám som si to chcel takto zvečniť,“ povedal Botek pre Šport24.sk o vytetovaných olympijských kruhoch a nápise TOKYO 2020 na vnútornej strane ľavej ruky. 

Ľavú ruku úspešného kanoistu toho ale zdobí oveľa viac. „Mám vytetovanú Pannu Máriu, pretože som veriaci. Potom mám hodinky s holubom a časom, kedy som sa narodil. Dole pri zápästí mám ružu a na predlaktí anjela s dvoma dátumami. Sú to dátumy narodenia mojich starých otcov, pretože oni ma zobrali na rýchlostnú kanoistiku a podporovali ma v tomto športe. Anjel vlastne človeku pripomína niekoho, kto pre neho veľa znamenal a sú to práve moji starí otcovia. Chcel som si ich takto zvečniť a mať stále pri sebe, keď cestujem, aby na mňa dávali pozor,“ opísal výtvory na svojom tele detailnejšie medailista z olympiády. 

Okrem toho má Botek na hrudi aj neprehliadnuteľné tetovanie leva. „Lev sa mi páči ako zviera a preto som si ho dal vytetovať,“ ozrejmil a dodal, že jeho telo v budúcnosti pokryje ešte niekoľko ďalších kúskov. „Keď sa dostanem na ďalšiu olympiádu, tak si dám na druhú ruku na rovnaké miesto olympijské kruhy a mám ešte viacero predstáv, takže zatiaľ neplánujem s tetovaniami prestať,“ zakončil rýchlostný kanoista pre Šport24.sk.