Rodáka z Komárna teší, že Slováci v napínavom finále pridali ďalší cenný kov do zbierky. „Mali sme ťažší začiatok, pretože sme nepostúpili priamo do finále. Som však rád za druhé miesto, pretože to bolo tesné a mohli sme pokojne skončiť až piati. Takže nás teší, že sme získali striebro,“ povedal na úvod Botek pre Šport24.sk.

Bronzový medailista z Tokia pritom v tejto sezóne neplánoval štartovať v K4 a po náročných sezónach si chcel vyskúšať aj niečo iné. „S trénerom sme sa dohodli, že si dáme skôr oddychový rok a vyskúšame niečo nové, ako napríklad K2 s Erikom Vlčekom či K1. Aj preto som vystúpil z K4. Chceli sme vynechať nedávny svetový šampionáte v Kanade, jednak to bolo ďaleko a tiež kvôli časovému posunu, no potom sa to celé trochu skomplikovalo a išiel som nakoniec v K4 aj v Halifaxe,“ prezradil rýchlostný kanoista.

Botek sa chcel skôr pripraviť na nový ročník, ktorý bude dôležitejší aj z pohľadu nominácií, no jeho plány sa zmenili. Aj vďaka nemu štvorkajak skončil najskôr na MS štvrtý, aby cez víkend získal na európskom šampionáte striebro. „Zo zväzu povedali, že chcú, aby som išiel aj K4. Ich plán bol, aby išla najlepšia možná zostava a nechcel som teda robiť napriek. Nakoniec sa to takto podarilo - štvrté a druhé miesto,“ dodal Botek.

Aký program ho čaká po sezóne?

Pre rýchlostných kanoistov sa sezóna skončila. Aký program čaká na Boteka? „Teraz mám oddych tri týždne. Potom pomaly začnem cvičiť a chodiť na vodu, aby som sa udržiaval v režime, aby som sa netrápil pri návrate do tréningového procesu. Potom by sme mali ísť klasicky v novembri na sústredenie do USA,“ prezradil.