Šampión Bellatoru a ikona našej MMA scény Végh prehral pred takmer 11-tisíc priaznivcami už po troch minútach. Náš šampión neustál tvrdé údery „indiána“ Zwickera. Pre Attilu je prehra o to trpkejšia, pretože ho už 9. novembra čaká v O2 aréne megasúboj s Karlosom Vémolom.Attilu veľmi rešpektujem a som presvedčený, že to je veľmi silný bojovník. V tomto zápase to ale vyzeralo, že mu nesadlo časovanie súpera. To sa niekedy stáva. V tomto zápase bol Virgil vo všetkých aspektoch o triedu lepší. Otázkou je, či už je Attila zdravotne tak obmedzený, že už sa nedokáže pripraviť, alebo mu to proste teraz len nesadlo. Rád by som veril tej druhej možnosti. V tejto forme by s Karlosom nemal vôbec šancu,“ myslí si rešpektovaný český tréner Petr Macháček.

Tak ako každý šport, aj MMA je najmä o chybách a psychickom rozpoložení. Známy český bojovník Patrik Kincl si myslí, že prehra Véghovi pred „zápasom storočia“ vôbec nepomohla. „Attilovi som prial výhru, ale toto je bohužiaľ MMA. Stačí jedna chyba a môže byť po zápase. Podľa ohlasov duel s Vémola na atraktivite trochu stráca. Ale nejde len o to. V MMA hrá dôležitú úlohu psychika a tá teraz dostala určite veľmi zabrať. Nastupovať do ďalšieho ťažkého zápasu po KO nebude jednoduché,“ prezradil.

Slovenská MMA legenda šokujúco prehrala už v prvom kole, keď ho súper knokautoval.
Slovenská MMA legenda šokujúco prehrala už v prvom kole, keď ho súper knokautoval.
Zdroj: Michal Smrčok

K duelu svojho soka sa vyjadril aj Vémola. Ten je z výsledku sklamaný a zároveň je nahnevaný, že s Zwickerom nešiel do klietky práve on. Som naštvaný. Mal som bojovať s Američanom ja. Hrozne ma to mrzí vzhľadom na náš zápas s Attilom. Strašne som mu fandil, ale keďs ním prehral, tak by mi mali Zwickera hneď dať. Najlepšie na Štvanici, kde bude ďalší turnaj Oktagon,“ prezradil Vémola, pre ktorého je typický svojim sebavedomím a veľkohubými vyjadreniami.

Attila Végh nestačil na Virgila Zwickera a mnohí sa domnievajú, že jeho zápas s Karlosom Vémolom je v ohrození.
Attila Végh nestačil na Virgila Zwickera a mnohí sa domnievajú, že jeho zápas s Karlosom Vémolom je v ohrození.
Zdroj: Michal Smrčok

„Terminátor“ si uvedomuje, že keby sa stretol s Virgilom, zápas s Véghom, ktorého sa všetci nevedia dočkať by bol v ohrození. „Ondra Novotný, promotér Oktagonu o tom nechce ani počuť. Chápem, že by to mohlo trochu pokaziť vyhliadky na súboj storočia Végh vs. Vémola, ale ja si toho Američana zaslúžim. To, že Attila prehral, ​​nie je moja vina. Zaslúžim si chodiť s víťazmi. Bodka,“ uzavrel sebavedomo.

Mohlo by vás zaujímať 

Hrozí Neymarovi operácia? PSG sa vyjadrilo k jeho zdravotnému stavu

Príde Hamšík o hviezdneho spoluhráča? Vážny záujem hlási londýnsky Arsenal

Geniálny gól mladého slovenského futbalistu: Za toto by sa nehanbil ani legendárny Adamec