Okrem volejbalu svetovej úrovne chcú slovenskí organizátori na ME prilákať divákov aj ďalšími spôsobmi. Počas zápasov sľubujú aj svetelno–hudobnú šou. „Chceme vyskúšať niečo úplne nové, čo na športových podujatiach ešte nebolo. Pod strechou štadióna máme pripravené kinetické gule, ktoré budú svietiť a fungovať podľa toho, aký bude hudobný podmaz. Bude to nielen volejbalový, ale aj kultúrny zážitok,“ povedal v rozhovore pre Šport24 člen organizačného tímu Filip Hudec.

Šampionát hostí premiérovo v histórii hneď niekoľko krajín. Okrem Slovenska aj Turecko, Poľsko a Maďarsko. Slovenská časť sa odohrá na Štadióne Ondreja Nepelu. „Štadión chystáme intenzívne od 13. augusta. Prvoradé bolo pripraviť hraciu plochu. Ľad musel preč, položila sa palubovka a na ňu špeciálny taraflexový povrch. Ide o plastový koberec, na ktorom sa hrajú zápasy. Teraz už s prípravami finišujeme,“ popisuje aktuálny stav Hudec.

Šou štartuje už v piatok a hneď v prvý deň sa v akcii predstavia aj naše volejbalistky, ktoré nastúpia proti Španielsku. „Celé to odpálime otváracím ceremoniálom, v ktorom si pripomenieme storočnicu slovenského volejbalu. V úvodný deň sú na programe tri zápasy, naše nastúpia v tom večernom od 20.00,“ dodal Hudec.

Filip Hudec
Filip Hudec
Zdroj: svf.sk