Problémy medzi zväzom a Tatranom Prešov sa začali po finálovom zápase Slovenského pohára a vyvrcholili krokmi nášho najslávnejšieho klubu. Tie sa dotkli našich reprezentantov hrajúcich za Prešov, ktorým bude pri účasti na zrazoch pozastavená mzda. Problém nastane aj v situácii, ak sa hráč v reprezentácii zraní. "Tatran Prešov nezakázal hráčom ísť na reprezentačný zraz. Ak by prišlo k zraneniu, bol by im pozastavený plat, ktorý by inak mali počas liečenia. Nešlo by o zranenie v zápase Tatrana Prešov, ale Slovenského zväzu hádzanej, ktorý by im, podľa našej mienky, mal zabezpečiť poistenie,” píše sa v stanovisku klubu. Podľa Slovenského zväzu hádzanej ide zo strany vedenia Tatrana o ekonomický nátlak voči hráčom.

Chýbať bude aj Straňovský

V zostave Slovákov sa v najbližších zápasoch nepredstaví ani jedna z najväčších hviezd posledných rokov, Martin Straňovský. Bývalý hráč Barcelony v súčasnosti tiež pôsobí v Tatrane Prešov. “Ja som sa ospravedlnil trénerovi reprezentácie ešte pred finále Slovenského pohára. Mal som zranenie a odohral som toho za posledné dva mesiace veľmi málo. Necítim formu, aby som mohol ísť reprezentovať. Tréner Jensen to pochopil,” hovorí o svojej neúčasti slovenský krídelník a jedným dychom dodáva.“Štartovné v reprezentácii je skôr symbolické. Nie je to celkom doriešené ani v prípade zranení. Mali by sme byť nejak poistení, aby keď sa zraníme, máme z čoho žiť," hovorí Straňovský

Zväz chystá riešenie

Situáciou okolo reprezentovania sa v poslednom období intenzívne zaoberá aj zväz. Ten má záujem pomôcť slovenským klubom, ktoré posielajú hráčov na zápasy našich reprezentácií. “Pracujeme na tom, aby sme našli partnera, ktorý by pomáhal klubom s platmi hráčov, ktorí sa zranili na reprezentačných zápasoch. Ochránime hráča a odbremeníme klub. Doteraz to fungovalo tak, že sme pomáhali aspoň s liečebnými nákladmi,” uvádza generálny sekretár SZH Ivan Sabovik.

Reprezentovať je česť

K téme má čo povedať aj bývalý tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Martin Lipták. "Vrcholový šport je každodenné riziko. Zraniť sa môžete hoci kedy. Nám tiež v minulosti hovorili, že nám nezaplatia a reprezentovali sme aj tak. Reprezentovať by mala byť pre každého česť. Majiteľ Prešova má právo na kroky, ktoré urobil. Do hádzanej v Prešove vložil mnoho prostriedkov a o neriešených poistkách hráčov rozprával už dlho," povedal Lipták.

Môže Vás zaujímať:

FOTO Vlhovú na rozlúčke totálne zatienil brat Boris: Keď ho Peťa zbadala, skoro padla na zadok!

FOTO Najvulgárnejšie fanúšičky opäť vystrájali na dostihoch: Spité na mól a otŕčali holé zadky

FOTO Prsnatá fanúšička tipuje výsledky zápasov na holom tele: Keď uvidíte prečo, tak pochopíte!