FOTO Vodnopóloví šampióni túžia po Lige majstrov: Vyzlečú sa preto aj donaha!

BRATISLAVA – Vodní pólisti Slávia UK Bratislava triumfovali v slovenskej extralige presne po dvadsiatich rokoch. Ich najbližšou výzvou je zabojovať o účasť v Lige majstrov, hoci táto misia sa zatiaľ javí ako nereálna. Vyšportovaní chlapi by neváhali pózovať v Adamovom rúchu, aby si splnili svoj ďalší veľký sen. Podarí sa im to?

ROZHOVOR Slovenský dlháň sníva o NBA a dodáva: Nie som basketbalový Sagan

Mužstvo už šesť rokov trénuje Dušan Holas, ktorý bol ako hráč v pamätnom víťaznom finále v roku 1997. „Situácia je naozaj ťažká, spomedzi slovenskej špičky fungujeme ako jediní čisto na amatérskej báze. U nás je to o srdci a výbornom kolektíve, no odzrkadlila sa dlhodobá práca s chalanmi. Titul sme si zaslúžili.“ Holasovi zverenci vo finále zdolali Nováky a mesiac po veľkej radosti riešia nové starosti.

Nechcem byť skeptický, no treba nájsť veľa peňazí,“ smutne konštatoval Holas na otázku, či klub podá prihlášku do predkola Ligy majstrov, ktorá sa začína v polovici septembra. Rozpočet klubu okolo 150-tisíc eur na sezónu zhltne prenájom za trénovanie, no elán vodnopólovým majstrom nechýba. „Povedal som chalanom, že budú mať amatérske podmienky, kde sa budeme snažiť urobiť profesionálne vodné pólo,“doplnil Holas.

 

FOTO Fanúšikovia z nej šalejú. Najsexi golfistka na svete svoje prednosti už neukáže

Klub teda na zabezpečenie nákladnej Ligy majstrov hľadá financie, ich elitný manekýn Peter Nedbal (28) by neváhal nahovoriť svoj tím, aby chlapci pózovali pred fotografmi v Adamovom rúchu. „Ako mužstvo by sme sa na takom niečom dohodli a bola by to aj zábava. Ak by to klubu pomohlo získať financie, tak prečo nie. Sme rôznorodí, taká váhová aj postavová všehochuť, asi preto sme aj získali majstrovský titul,“ povedal so smiechom Nedbal.

Nápad hodný sumy minimálne 20-tisíc eur schvaľuje aj samotný tréner.„Povolím im všetko, nech sa chlapci ukážu, či do toho pôjdu. U mňa je to smiech cez slzy, títo chlapi tomu veľa obetujú a nikto sa za nich nepostaví. Problémom malých športov je, že sa postupne stráca istota.“

Autor: Juraj Vnuk, foto Dávid Duducz