Meno König bolo roky najmä v slovenských futbalových kruhoch, no dnes sa skôr spája s iným športom. Staršia dcéra bývalého reprezentačného brankára, ktorý si na klubovej scéne obliekal dresy Nitry, Spartaku Trnava, Slovana Bratislava, Grasshopperu Zürich, FC Bazilej, FC Zürich, Elazigsporu, Baníka Ostrava, Žiliny či Panionisu Atény je vynikajúca hádzanárka, ktorá to taktiež dotiahla do reprezentácie.

Sexi FOTO staršej dcéry slovenskej futbalovej legendy si pozrite v GALÉRII

„Sme športová rodina. Odmalička sme so sestrou a mamou chodievali na futbalové zápasy, čiže som vlastne pri futbale vyrastala. Keď otec pôsobil vo Švajčiarsku, tak som si ho aj vyskúšala, ako jediné dievča som hrávala za chlapcov a veľmi ma to bavilo. Mamina s tým však veľmi nesúhlasila, a tak neskôr, keď sme sa vrátili na Slovensko, ma naši dali hádzanú, za čo som im teraz vďačná,“ povedal pred časom v jednom z rozhovorov Barbora Königová.

Sympatická športovkyňa zároveň prezradila aj jednu vec. „Čo sa týka športu, otec je mojím najväčším vzorom. Vždy si nechám od neho povedať, poradiť. Keď niečo potrebujem, alebo sa mi nedarí, vždy ma vie naviesť na tu správnu cestu. Keď urobíme nejakú chybu, vie ma aj skritizovať, ale taktiež pochváliť. Jeho heslo bolo vždy zostať pri zemi a tvrdo na sebe pracovať. A tým sa v kariére riadim aj ja,“ dodala krásna hádzanárka, za ktorou sa musí otočiť nejeden chlap.