TÝMTO športovým hviezdam zničili kariéru ZÁKERNÉ choroby! 

Najznámejším prípadom vážneho ochorenia športovca za posledné roky, ktorý musel kvôli chorobe ukončiť kariéru je Marián Čišovský. Bývalý slovenský futbalový reprezentant šokoval slovenskú športovú verejnosť v roku 2014 keď oznámil, že trpí nevyliečiteľnou chorobou ALS. Toto ochorenie postihuje motorické nervové bunky, čo znamená, že mozog prestane ovládať svaly a ich pohyby.

Nebol to však ani zďaleka jediný prípad. Osud sa škaredo zahral s radom ďalších hviezdnych športovcov spod Tatier, ale aj zahraničia, ktorým kariéry buď skomplikovali, alebo predčasne ukončili rôzne zákerné choroby. Názorným príkladom je jeden z najlepších hokejistov v histórii našej krajiny Marián Hossa, ktorý pre silnú alergiu na hokejovú výstroj nútene ukončil kariéru oficiálne v roku 2018. Korčule si však neobul už rok predtým.

Strašiakom pre športové hviezdy je pritom najmä rakovina. Mal ju kontroverzný cyklista Lance Armstrong, alebo legendárna tenistka Martina Navrátilová. Osud sa nepekne zahral aj s ikonickým americkým basketbalistom Magigom Johnsonom, ktorý má už vyše 20-rokov HIV. Spomenuli sme len hŕstku športovcov, ktorí trpepli a stále trpia zákernými chorobami. Viac ich nájdete v galérii.

TÝMTO športovým hviezdam zničili kariéru ZÁKERNÉ choroby!