Osemnásobná najlepšia basketbalistka SR sa na otužovanie vrhla iba prednedávnom. „Prvýkrát som to okúsila počas vlaňajšej jari, keď nastalo prvé koronavírusové obdobie. Možno som tak urobila aj z nudy, no rovno pod nosom som mala tajch, a tak som sa v hlave nastavila tak, že teraz je na to tá vhodná chvíľa,“ skonštatovala na úvod Zuzana Žirková, ktorú k otužovaniu nabádal tri roky jej muž. „Vtedy som nad tým ešte vôbec neuvažovala. Počkalo si to na mňa, a o to viac si to teraz užívam,“ pokračovala.

Sexi zábery Zuzany Žirkovej si pozrite vo FOTOGALÉRII

Hovorí sa, že otužovanie ma na ľudský organizmus blahodarné účinky. Aké zmeny na sebe postrehla bojnická rodáčka? „Prospieva to môjmu mentálnemu nastaveniu, tie endorfíny po sú skvelé. Odvtedy, čo sa otužovaniu venujem, som nebola ešte chorá a hlavne konečne nemám pocit, že mi je stále zima,“ vysvetlila Žirková, ktorá sa svojej novej záľube venuje v poslednom čase takmer každý deň.

Súčasné dni trávi naša bývalý basketbalistka, ktorá ukončila aktívnu kariéru už takmer pred tromi rokmi, v Štiavnických vrchoch. „Momentálne som na chate v Hodruši, kde je dosť tajchov, takže za príležitosťami na otužovanie nemusím chodiť ani ďaleko. Máme svoju partiu, s ktorou sa tomuto koníčku venujeme a zároveň som rada, že svojou aktivitou som zopár ľudí taktiež namotivovala. Tá voda je naozaj ľadová. Doobeda sa na nej korčuľujeme, no večer si v ľade vysekáme a vypílime dieru a ideme na to,“ dodala s úsmevom Zuzana Žirková.