Exluzívne FOTO z golfového turnaja športových osobností si pozrite v GALÉRIÍ

Charitatívnu akciu klubu AS Trenčín nezastavila ani koronakríza. Ďalší ročník populárneho a veľmi užitočného projektu má však dôvetok „inak“, no cieľ zostáva nezmenený. Navýšiť výťažok, ktorý za jedenásť rokov prekročil hranicu 218 000 eur. Aj tento rok k tomu majú dopomôcť športové osobnosti, a tak sa na deväťjamkovom golfovom ihrisku postupne predstavili hokejisti Marián Hossa, Róbert Švehla, Branko Radivojevič, Richard Lintner, Marcel Hossa, Marko Daňo, bratské lyžiarske duo Adam a Andreas Žampovci, fínsky futbalista v službách AS Trenčín Juha Prininen, bývala reprezentantka SR v plážovom volejbale Dominika Nestarcová, ale napríklad aj riaditeľ televízie Markíza Matthias Settele.

O výsledok ani tak nešlo, no golfové kvality boli neprehliadnuteľné najmä u hráča Columbusu Blue Jackets Marka Daňa. „Golf je pre mňa veľký relax a vždy keď mám čas, tak sa mu venujem. Častokrát tak robím aj po hokejových tréningoch, aby som zmenil prostredie a prišiel na iné myšlienky. Ale musím povedať, že celkovo som sa v športoch našiel a ktorému som sa začal venovať, tak mi solídne išiel. Či už to bol okrem hokeja spomínaný golf, alebo tenis, hádzaná, volejbal, florbal či futbal, učitelia ma vždy vybrali za ťahúňa tímu,“ povedal 25-ročný hokejista.

Tak ako boli neprehliadnuteľné Daňove výkony, za povšimnutie stál dokonalý outfit Mariána Hossu. Odchovanec trenčianskeho hokeja, ktorého v novembri uvedú do Siene slávy NHL, v niektorých momentoch dokonca pripomínal legendárneho amerického golfistu Tigera Woodsa. A na rovinu treba povedať, že nie iba oblečením, ale aj štýlom hry. Ďalší rodák z Trenčína Richard Lintner si na svojom „preoblečení“ za golfistu dal pre zmenu záležať oveľa menej. Azda najviac kričali na nohách jeho šľapky, čo možno ospravedlniť len takmer neznesiteľnou pálavou, ktorá podujatie sprevádzala a taktiež charitatívnym podtónom celého podujatia. Ozajstní golfisti by ho však zrejme medzi seba ani nepustili...