POZRITE SI OUTFITY SLOVENSKÝCH ŠPORTOVCOV NA GALAVEČERE V GALÉRII TU

Na oslave sa zúčastnili viacerí z tých, ktorým sa podarilo priniesť z olympiády cenné kovy. Dokopy ich slovenskí športovci v éra samostatnosti nášho štátu nazbierali 36. Z toho bolo dvanásť zlatých, šestnásť strieborných a osem bronzových.

Tieto medailové umiestnenia sa zrodili za trinásť olympiád, z čoho bolo sedem zimných a šesť letných. Na akcii nechýbali dvojičky Peter a Pavol Hochschornerovci, ktorý vo vodnom slalome vybojovali trikrát zlato! "Najťažšia bola obhajoba zlata v Aténach 2004. A to, že sa nám podarilo získať tri zlaté medaily po sebe, je skvelé a asi si nás budú dlho pamätať," priznali súrodenci.

Slovenský olympijský výbor oslavoval 25. výročie. Na galavečere sa predviedli mnohé osobnosti nášho športu.
Slovenský olympijský výbor oslavoval 25. výročie. Na galavečere sa predviedli mnohé osobnosti nášho športu.
Zdroj: Matej Kalina

Všetko mohlo byť inak. Šéf najlepšieho tímu sveta to odhalil: Prečo som nechcel zobrať Sagana?

V hľadisku bol aj historicky prvý držiteľ cenného kovu z olympiád pre Slovensko. Bolo to ešte v roku 1996 v Atlante, keď bronz vystrieľal Jozef Gönci. "Rátal som to, že to bolo 22 rokov. Nikdy som nezažil takú emóciu ako vtedy. Bol som ten šťastlivec, ktorému sa to podarilo ako prvému," povedal bývalý strelec.

FOTO Velez-Zuzulová po mesiacoch ticha prelomila mlčanie a prekvapila celé Slovensko: Naše prvé bábo je na svete!

Na akcii nechýbala ani biatlonistka Anastasia Kuzminová, ktorá má na konte už šesť cenných kovov, tri zlata a tri striebra. "Najviac si spomínam na prvú medailu, kedy som dostala ešte väčšiu chuť do biatlonu," skonštatovala Anastasia a pokračovala: "Táto udalosť je významné a krásne jubileum a cítim sa ako jedna veľká rodina. Želám, aby nám víťazstvá chutili aj naďalej."

Ozdobou večera bola však strelkyňa Danka Barteková, ktorá program aj moderovala spolu s Marcelom Merčiakom. "Už druhýkrát som v pozícii moderátorky a moc sa z toho teším," nechala sa počuť bronzová medailistka z Londýna.