V Špeciálnych olympiádach Slovensko dnes súťaží, vzdeláva a rozvíja sa viac ako 3 000 ľudí s mentálnym postihnutím na a svete je aktívnych viac ako 5 miliónov športovcov. Naši reprezentanti patria k tým najlepším, keď už zo Špeciálnych olympiád doniesli 110 zlatých, 90 strieborných a 86 bronzových medailí.

Exkluzívna súťaž so Šport24.sk: Hraj o podpísané unikátne dresy Miroslava Šatana!

„Som hrdá na to, že Slovensko sa zviditeľňuje aj prostredníctvom športu osôb s mentálnym postihnutím. Oslovilo ma, že toto združenie prestalo o integrovaní ľudí s mentálnym postihnutím hovoriť, oni inklúziou žijú. Niet inej lepšej cesty, ako tej, v ktorej sa svety ľudí zdravých a hendikepovaných stretávajú. Výbornou ukážkou je práve unifikovaný šport, v ktorom v tímoch súťažia športovci s a bez mentálneho postihnutia,” priznala strelkyňa Danka Barteková, ktorá je aj členkou Medzinárodného olympijského výboru.

FOTO Pozrite sa: Takto nahodení pôjdu naši športovci na špeciálnu olympiádu!
Zdroj: youtube

Naši športovci predviedli aj vkusné oblečenie, ktoré budú nosiť na blížiacej sa olympiáde, ktorá sa uskutoční v Spojených arabských emirátoch. Aj tu sa nývrhári inšpirovali tradičným vzorom z Čičmian. „Sú naozaj veľmi pekné a zaujali ma,“ priznala Barteková a pridala sa aj ďalšia strelkyňa a olympijská medailistka, Zuzana Rehák-Štefečeková: „Oblečenie je brutálne pekné, ale páčilo sa mi aj to, ako to športovci odprezentovali. Dokonca si viem predstaviť, že by sme mali také oblečenie na olympiáde v Tokiu.“

Mohlo by vás zaujímať

Veľký talent nášho hokeja bez servítky: Rozmýšľal som, čo so životom!

FOTO Králi internetu. Sagan a Rytmus dostali na frak: Neuveríte, kto má viac fanúšikov ako oni!

VIDEO Šatanov prvý tréner spomína na začiatky hokejovej legendy: Odmalička riešil všetko chladnou hlavou

Weissove narodeniny mali nečakanú bodku: Najskôr darček, potom nakladačka