Na pohreb zosnulého Pašeka mladšieho prišli viaceré vplyvné osobnosti slovenského hokeja. S generálnym riaditeľom Bratislava Capitals sa prišli poslednýkrát rozlúčiť aj hráči tohto tímu na čele s kapitánom Dávidom Bucom. „Stále si to neuvedomujem, čo sa vlastne stalo. Stále neverím, že sa s ním už nikdy nezavolám a ani sa neporozprávame. Je to niečo hrozné a ani neviem, čo mám na to povedať,“ povedal so slzami v očiach Dávid Buc bezprostredne po skončení smútočného obradu.

Toho neprekvapilo, že sa s Pašekovi mladšiemu prišlo vzdať hold do bratislavského krematória vyše 200 ľudí. Medzi nimi rodinní príslušníci, kamaráti či fanúšikovia. „Dušan si určite zaslúži takúto rozlúčku, lebo ku každému bol milý a otvorený. Vždy povedal človeku na rovinu, čo si myslí. Aj keď sa s dotyčným dokázal niekedy aj pohádať, nikdy sa nepretvaroval a povedal priamo do očí každému, čo si myslí a ako vníma danú vec,“ pokračoval bývalý kapitán Bratislava Capitals.

Vzhľadom na pandemické opatrenia nemohla rodina prijímať kondolencie od smútiacich hostí. Umožnené to nebolo ani hráčom Bratislava Capitals. „Moji spoluhráči sa pokiaľ viem neboli rozlúčiť s rodinou. Ja som však stretol Dušanovu sestru, ktorej som vyjadril úprimnú sústrasť a k ostatným nás nepustili,“ dodal Dávid Buc pre Šport24.sk.

S PAŠEKOM SA PRIŠLI ROZLÚČIŤ AJ HOKEJISTI BRATISLAVA CAPITALS