Slovenky sa pred MS ešte na konci tohto týždňa predstavia na turnaji štyroch krajín v Madride. Z metropoly Španielska sa potom presunú do Llírie, kde ich 2. decembra čaká prvý duel v E-skupine MS proti Maďarsku. Ďalšími ich súpermi budú Nemecko (4. decembra) a Česko (6. decembra). „Som sklamaný, že sa v našej skupine zišli štyri európske tímy. Želali sme si stretnúť sa aj s krajinami s inou hádzanárskou filozofiou. Musíme to však brať tak, ako to je,“ bezprostredne po žrebe tréner SR Pavol Streicher.

FOTO sexi krások, ktoré nás budú reprezentovať na šampionáte, si pozrite v GALÉRII

Pre slovenské hádanárky to bude prvý štart na vrcholnom podujatí po siedmich rokoch, keď sa zúčastnili na majstrovstvách Európy 2014 v Maďarsku a Chorvátsku. Na MS budú účinkovať druhýkrát v ére samostatnosti, od ich doteraz posledného štartu uplynulo už 26 rokov - na šampionáte v Rakúsku a Maďarsku skončili v roku 1995 dvanáste.

A ak by sa im nepodarilo zaujať herne či výsledkovo, isté je, že na turnaji budú pútať pozornosť minimálne svojim vzhľadom. Veď napokon, presvedčte sa na vlastné oči TU!