TU si pozrite EXKLUZÍVNE ZÁBERY z rozostavaného Saganovho honosného zámku!

Sagan si zaobstaral luxusné sídlo v lukratívnej žilinskej časti Závodie pred štyrmi rokmi. Kupoval ho prostredníctvom firmy Peat s.r.o., ktorej majiteľom je jeho otec Ľubomír. Obrovskú investíciu za státisíce eur financoval práve jeden z najlepších cyklistov v histórii. Pri jeho ročnom plate 8 miliónov eur to nebol veľký problém.

Odvtedy však ubehlo množstvo času, no stavba pripomínajúca zámok nie je zatiaľ ani zďaleka dokončená. Onedlho to už ale nemusí platiť. Po príchode ku sídlu nášho cyklistu bolo na prvý pohľad vidieť, že stavebné práce sú v plnom prúde. Po obrovskom pozemku jazdia tatrovky, bágruje sa a vyrovnáva terén. „Práce na pozemku pána Sagana sú v pokročilej fáze. Robí sa vo vnútri, ale aj vonku. Sme tu už niekoľko týždňov a naša firma má konkrétne na starosti elektriku,“ povedal pre náš portál jeden z robotníkov.

Všetko má pod palcom otec Petra Sagana, ktorý aj vlastní firmu, na ktorú je nehnuteľnosť napísaná. „Áno, pán Sagan starší sem chodí pravidelne. Bol tu aj dnes. Zastavil sa tu na chvíľu a potom odišiel,“ dodal robotník. Sagan, ktorý je známy tým, že o svojom súkromnom živote nerád rozpráva pred rokom médiám odhalil, čo zo svojho kaštieľa plánuje spraviť. „Je to veľký projekt s hotelom, reštauráciou, fitnes štúdiom a kúpeľmi,“ citovala najznámejšieho Slováka agentúra DPA.

Zámok v číslach

Kúpil ho v roku 2016

Stál 1,5 milióna

Stavba je na ploche 959 m2

Úžiková plocha 2500 m2

Celková rozloha pozemku aj so zámkom 8000 m2

Múzeum Saganových úspechov

Perličkou má byť veľké múzeum jeho športových úspechov. Šesťnásobný víťaz zeleného dresu z Tour de France už v minulosti naznačil, že to s múzeom, ktoré by mapovalo jeho úspechy, myslí vážne. „Odkladám si jedno tričko z každých pretekov, ktoré vyhrám, aby som ich umiestnil do múzea. Ostatné rozdám,“ prezradil.

TU si pozrite EXKLUZÍVNE ZÁBERY z rozostavaného Saganovho honosného zámku!