Cítite nejaké trvalé následky?

Zatiaľ nepociťujem žiadne dopady na môj zdravotný stav. Iba mi zmodral prst na nohe. Údajne to môže byť následok Covidu, alebo to môže byť cievneho charakteru.

Údajne ochorela aj vaša matka, ktorá mala na Covid-19 podľahnúť. Je to skutočne pravdou?

Do nemocnice sa okrem mňa dostal aj brat a naša matka, ktorá nám tam bohužiaľ aj zomrela v piatok 19. februára. Mala 82 rokov, ale nebola ešte pripravená na to, aby odišla. Ožila, mala vnúčence, tešila sa zo života a tiež chodila na športové podujatia a podporovala naše reprezentácie. Bohužiaľ, náročnosť ochorenia pravdepodobne nezvládli jej orgány. Mala nadváhu a tiež cukrovku, čo mohol byť veľký negatívny faktor.

Dlhé mesiace nemôžu kvôli pandémii chodiť na tribúny fanúšikovia. Ako to vnímate vy, veľký milovník športov a slovenský bača?

Tento rok je silný, čo sa týka športových podujatí. Bude futbalové EURO aj s účasťou slovenskej futbalovej reprezentácie. Taktiež bude olympiáda a hokejové majstrovstvá sveta. Zatiaľ to vyzerá, že všetky tieto podujatia budú bez divákov a osobne si to tiež myslím. Je to však veľká škoda.

Kedy si teda myslíte, že sa najskôr fanúšikovia vrátia na tribúny?

Myslím si, že reálne by sa to po lete mohlo skúsiť v nejakých obmedzených režimoch. Otázka však znie, že aké percento populácie bude v tom čase zaočkované a ako budú reálne vakcíny fungovať.