Medzi slovenskými fanúšikmi ste veľmi obľúbený a tiež známy ako slovenský bača. Aj vy ste však mali problémy s Covidom. Kedy ste sa nakazili?

Covid prišiel na mňa z nenazdajky pred niekoľkými týždňami. Rovnako, ako na iných ľudí. Nikdy neviete, kedy a kde ho dostanete. Dostal som to od svojho brata, ktorý ho dostal od človeka, ktorý bol tiež pozitívny, ako sa neskôr ukázalo. Dostal som to aj napriek tomu, že sme pri stretnutí s bratom dodržiavali odstup a mali aj ochranné rúška.

Kedy ste zistili, že ste pozitívny?

Tri dni po stretnutí s bratom som zistil, že je pozitívny. O päť dní na to sme išli aj s dcérou na test, ale boli sme obaja negatívni. Avšak, už na druhý deň po testovaní začali u mňa zvýšené teploty, ktoré neustupovali. Hneď na druhý deň som sa išiel otestovať opäť a výsledok bol už pozitívny. Rozhodol som sa ísť do karantény k bratovi.

Aké ste mali príznaky ochorenia?

Brata zobrali do nemocnice kvôli silnému kašľu, ktorý neustupoval, ale naopak sa zhoršoval. Deň po jeho hospitalizácii som na odporúčanie sestry išiel aj ja do nemocnice na vyšetrenia do Covid zóny. Aj ja som totiž silno kašlal, vykašliaval hlieny s krvou a dusil sa. Keď ma v nemocnici zbadali s mojimi rozmermi, 150 kíl a rizikovými hodnotami, tak ma ihneď v martinskej nemocnici hospitalizovali. Avšak na obyčajné Covid oddelenie.  

Zhoršil sa následne vás zdravotný stav a museli ste byť napojení aj na prístroje?

Môj zdravotný stav sa začal zhoršovať a previezli ma na jednotku intenzívnej starostlivosti. Šesť dní a šesť nocí som mal masku priviazanú na tvár. Dýchal som teda iba s pomocou prístrojov. Našťastie sa mi polepšilo a dokázal som sa z toho dostať postupne. Po dvanástich dňoch hospitalizácie ma pustili domov. Chcel by som sa zároveň veľmi poďakovať lekárom z martinskej nemocnice, ktorí ma vytrhli hrobárovi z lopaty.