FOTO z tragickej nehody si POZRITE TU!

Jazda pod vplyvom alkoholu

Vinník nehody nebol počas jazdy sám. Na mieste spolujazdca sedel jeho syn Lukáš Dědeček, ktorý pôsobí v deaflympijskom výbore ako kontrolór.

Policajný prezident Štefan Hamran potvrdil, že šofér bol pod značným vplyvom alkoholu. V krvi mu namerali 0,81 mg/l, čo predstavuje 1,69 promile. Informovala o tom polícia na Facebooku. VIAC SA DOZVIETE TU!

K tragédii sa vyjadril už aj prezident Slovenského deaflympijského výboru: "Členovia výkonného výboru DVS sa z médií dozvedeli o tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala 2.10.2022 vo večerných hodinách v Bratislave na Zochovej ulici a že ju spôsobil generálny sekretár DVS, Dušan Dědeček. Táto mimoriadna udalosť nás hlboko zasiahla a považujeme ju za absolútne zlyhanie jednotlivca, ktoré je neospravedlniteľné. Deaflympijský výbor Slovenska vyjadruje úprimnú a hlbokú sústrasť rodinám obetí tragédie. Vzhľadom na skutočnosť, že DVS ma iba sprostredkované mediálne informácie v tejto veci a z úcty k obetiam tejto tragédie a všetkých zainteresovaných osôb nám neprislúcha sa v tejto veci bližšie vyjadrovať.Momentálne Výkonný výbor DVS intenzívne pracuje na ďalšom riadnom fungovaní DVS a najmä na tom, aby športovci so sluchovým postihnutím neboli ovplyvnení touto tragédiou," píše sa vo vyhlásení.

Kto je Dušan Dědeček?

Dušan Dědeček pôsobí ako atletický tréner nepočujúcich športovcov. Venuje sa talentovanej Ivane Krištofičovej, viacnásobnej majsterke sveta a víťazke deflympiády vo vrhu guľou.