Fialková po fantastickom výkone: Prežila som náročné týždne. Keď ma niekto nahnevá, viem to pekne ukázať

POKLJUKA - Paulína Fialková predviedla vo vytrvalostných pretekoch na 15 kilometrov v 1. kole Svetového pohára v slovinskej Pokljuke výborný výkon a útočila na pódiové umiestnenie.

Slovenská biatlonistka skončila napokon štvrtá. Na prvú Ukrajinku Džimovú stratila 19,5 sekundy, od tretieho miesta, ktoré obsadila Češka Davidová, ju delili len tri sekundy. Pritom Fialková sa v jednu chvíľu ocitla aj na 1. mieste.

„Som prekvapená, nečakala som to s dvoma trestnými minútami. Vôbec som netušila, že pri mojom mene bude svietiť v cieli jednotka. Dobré športovkyne však ešte len za mnou prichádzali do cieľa, takže bolo predčasné sa tešiť. Na záverečnej ´stojke´ bola posledná rana veľmi tesná, ale našťastie, padla. Začala som opatrne bežecky, ale bola to taktika. Myslím si, že vyšla,“ povedala Fialková v cieli.

Naša biatlonistka nabrala stratu na streľbe, ktorú však dobehla bežecky. „V každom kole som išla na maximum. S takýmto vstupom do sezóny som veľmi spokojná,“ hodnotila Fialková.

Sestry Fialkové pritom niekoľko dní pred pretekmi v Pokljuke riešili, či vôbec budú môcť štartovať, keďže dostali zákaz od disciplinárnej komisie Slovenského zväzu biatlonu pre nezhody týkajúce sa nepodpísania reprezentačnej zmluvy. Napokon sa situácia vyriešila a Paulína problémy dokázala hodiť za hlavu na trati.

„Prežila som náročné týždne pred prvými pretekmi. Som však taký typ, že keď ma niekto nahnevá, viem sa zdravo pobiť o dobrý výsledok a pekne to ukázať,“ povedala úprimne Fialková.

Spokojná s jej výkonom aj výsledkom mohla byť trénerka Anna Murínová. „Chceli sme sa odvďačiť všetkým, ktorí nám pomohli. Paula je už vyzretá pretekárka, dokáže problémy hodiť za hlavu a koncentrovať sa na svoj výkon. Keď sa spojí dobrý beh aj dobrá streľba, výsledok je skvelý. Tento z Pokljuky je prísľub,“ pochvaľovala si Murínová Fialkovej štvrté miesto.

Výsledky

Vytrvalostné preteky žien na 15 km: 1. Julija Džimová (Ukr.) 43:06,6 (0 tr. min), 2. Monika Hojniszová (Poľ.) +5,9 (1), 3. Markéta Davidová (ČR) 16,5 (1), 4. Paulína FIALKOVÁ (SR) 19,5 (2), 5. Baiba Bendiková (Lot.) 20,8 (0), 6. Lisa Vittozziová 27,1 (1), 7. Dorothea Wiererová (obe Tal.) 33,4 (2), 8. Hanna Oebergová (S'véd.) 49,1 (2), 9. Lisa Theresa Hauserová (Rak.) 55,3 (1), 10. Franziska Preussová (Nem.) 59,1 (1), ...25. Anastasia KUZMINOVÁ 1:48,1 (3), 27. Ivona FIALKOVÁ 2:05,4 (2), 76. Terézia POLIAKOVÁ (všetky SR) 5:53,1 (3)

Môže vás zaujímať:

Exkluzívna súťaž so Šport24.sk: Hraj o podpísané unikátne dresy Miroslava Šatana!

GOLONKOVINY Žiletku sa dotkla kauza sestier Fialkových: Takéto je jej riešenie!

FOTO Bývalá lyžiarska hviezda sa odviazala v bazéne: Pozrite sa na jej bujarý dekolt!

ROZHOVOR s koučom slovenských biatlonistov Danielom Kuzminom: TAKÉTO ambície mám s našimi mužmi!

Autor: po
Video
Diskusia