Na jednej strane prvý Čech, ktorý bojoval v najprestížnejšej organizácii sveta UFC a na druhej bývalý majster druhej najprestížnejšej organizácie Bellator MMA. Jeden vládne za riekou Moravou a druhý pod Tatrami. Jeden si nevie predstaviť život mimo jasu reflektorov a za druhého hovorí skromnosť a tvrdá práca. Zápletka MMA zápasu storočia je jasná.

„Ja a Attila sme sa narodili v rovnaký rok, on je najväčší bojovník na Slovensku, ja zas najlepším českým. Naše životné cesty išli podobným smerom, ale na jej konci bude len jeden víťaz. Pre mňa to nie je len zápas storočia, ale životný zápas, do ktorého dám všetko, pretože byť kráľom Česka a Slovenska znamená pre mňa všetko,“ vyjadril sa pre šport24.sk milovník silikónovej krásy Vémola.

Vémola si opäť poriadne podal Végha: Som československá MMA jednotka a Attila si spoločným zápasom nechcel pokaziť auru

EXKLUZÍVNE Zápas storočia MMA v Československu: Végh a Vémola sa dohodli. Poznáme detaily!
Zdroj: Oktagon

Attila Végh sa momentálne pripravuje v Thajsku, ale v predzápasových vyjadreniach vôbec nezaostáva. „Karlos Vémola je pre mňa bojovník, ktorý spopularizoval MMA v Československu. Je to silný a tvrdý bojovník a mám k nemu rešpekt, ale zápas vyhrám, samozrejme, ja. Bude to potvrdenie všetkého, čo som v kariére dokázal,“ odkázal Vegh a dodal: „Je to najväčšia udalosť, aká bola v našom MMA a verím, že do toho dáme všetko.“

Zápas storočia medzi Véghom a Vémolom sa konečne uskutoční: Attila exkluzívne prehovoril

V minulosti bránil zápasu aj fakt, že obaja borci boli upísaní inej organizácii. Po Vémolovom prestupe do OKTAGON-u to bola už len otázka času, kedy k zápasu dôjde. Fanúšikovia si ho nakoniec vymodlili a deň D nastane 9. novembra 2019 na OKTAGON 15: Végh vs. Vémola. No a kde inde by to malo byť ako v pražskej O2 Aréne, ktorej vypredanie do posledného miesta je snom predstaviteľov OKTAGON-u. Zaplniť 20-tisícovú kapacitu sa už pomaly darí ešte pred začiatkom júnového predaja vstupeniek. „Vzhľadom na exkluzívnu udalosť je záujem o vstupenky už teraz enormný. Fanúšikovia, ktorí si sami vyprosili tento zápas, sa môžu tešiť na skvelú šou ako je u OKTAGON-u zvykom. Produkcia a bojovníci do toho dajú všetko. Zápas storočia tomu nehovoríme len tak náhodou,“ povedal jeden z promotérov organizácie Ondřej Novotný.

Attila Végh
33 rokov 188 cm 93 kg
32 víťazstiev (13 KO) 8 prehier
bývalý majster Bellatoru

Karlos Vémola
33 rokov 183 cm. 93 kg
26 víťazstiev (5 K) 5 prehier
prvý Čech v UFC

Mohlo by vás zaujímať: 

OKTAGON Projekt Y 6. časť: Petra trpí veľkými bolesťami, Kateřina porozprávala o problémoch s alkoholom 

Miláčik Floyda Mayweathera mieri do OKTAGON-u MMA: Prvýkrát sa pobije v Bratislave 

OKTAGON Projekt Y 5. časť: Dievčatá začínajú hnevať!