EXKLUZÍVNE FOTO z priestorov, kde bude Slovenský dom v Tokiu nájdete TU

Slovensko malo svoj prvý dom na olympiáde v Atlante 1996 a odvtedy pravidelne na každej. Pravdepodobne nebude chýbať ani v Tokiu. „Všetko je stále v rokovaní. Dnes už to je približne rok nášho úsilia. Venujeme sa tomu, aby sme našli vhodný priestor a zazmluvnili ho. Čo sa týka ekonomiky, je to porovnateľné k predošlým lokalitám. V roku 2012 bol Londýn veľmi ekonomicky náročný, Rio 2016 taktiež nebolo výnimkou a inak tomu nebude ani v Tokiu. Navyše je to veľmi ďaleko logisticky, takže tam budeme musieť prepraviť všetky veci," prezradil pre Šport24.sk generálny sekretár SOŠV Jozef Liba.

Slovenský dom bude v centre Tokia. Jeho poloha je výhodná z pohľadu presunov, leží na križovatke medzi viacerými športoviskami. Predstavitelia SOŠV hľadali samostatný priestor aj so záhradou, čo sa im v preplnenom veľkomeste nakoniec podarilo. Celková plocha je 1763 metrov štvorcových, z toho vnútorný priestor má 418 m2 a záhrada 1032 m2. Dom bude mať aj vlastný sklad a parkovisko.

V centre Tokia čaká na Slovákov moderný Cafe Haus. Práve tento luxusný podnik bude Slovenským domom počas OH 2020.
V centre Tokia čaká na Slovákov moderný Cafe Haus. Práve tento luxusný podnik bude Slovenským domom počas OH 2020.
Zdroj: Facebook Cafe Haus

Čo na Slovákov v podniku čaká?

Na mieste, kde by sme mali mať počas OH dom sa nachádza podnik s názvom Cafe Haus. Disponuje veľkým priestorom a moderným interiérom. Svoje priestory poskytuje aj na promócie a párty v kapacite až 200 ľudí. Konajú sa tu aj svadobné hostiny. Koľko stoja služby v tomto modernom podniku? Hamburger vás vyjde okolo 10 eur, pizza približne rovnako. Šalát stojí okolo 8 eur a dezert asi 5 eur. Hlavné jedlo tu kúpite za približne 10 až 12 eur, no dopriať si môžete aj 30-eurový hlavný chod.

Slovenský dom bude rovnako ako v predchádzajúcich rokoch slúžiť ako základňa pre výpravu, na oslavy úspechov, možnosť stretnutia novinárov so športovcami, ale aj na reprezentačné účely. Vedenie SOŠV ho chce využiť na prezentáciu Slovenska ako destinácie pre cestovný ruch, na prezentáciu kultúry a umenia, možnosti investovania na Slovensku, na podporu malých podnikateľov a slovenských inovácií.

Nezabudlo sa ani na ľudí, ktorí nebudú môcť pocestovať do dejiska Olympiády. V areáli Kuchajdy sa totiž vybuduje Olympijský park.
Nezabudlo sa ani na ľudí, ktorí nebudú môcť pocestovať do dejiska Olympiády. V areáli Kuchajdy sa totiž vybuduje Olympijský park.
Zdroj: set

Olympijské priestory budú aj na Slovensku

Hlavným cieľom Olympijského parku bude priblížiť atmosféru OH v Tokiu širokej verejnosti na Slovensku. Okrem priestoru na fandenie a oddych sa budú v parku predvádzať aj jednotlivé športové odvetvia, ktoré si budú môcť návštevníci pod dohľadom odborných inštruktorov vyskúšať. Malo by sa v ňom nachádzať aj prenosné štúdio RTVS s telemostom do Tokia. Park by mali otvoriť 24. júla v deň otvorenia OH a trvať by mal do ich skončenia.

„Myšlienka vznikla v Českom olympijskom výbore a som rád, že dnes sme tu mohli vidieť ich prezentáciu, o tom, aký mala táto myšlienka úspech medzi fanúšikmi. Budem sa tešiť, keď rodiny s deťmi a každý, kto má rád šport, príde počas OH do tohto priestoru, kde sa bude môcť zoznámiť so športmi, so zákulisím OH, získa informácie z prípravy slovenských športovcov a samozrejme bude im fandiť, aby podali čo najlepšie výkony," povedal šéf Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

Mohlo by vás zaujímať:

Sagan nahneval veľkého rivala, ten ho obvinil z krádeže: V pelotóne si to vybavili ručne-stručne!

Vypočúvali ho niekoľko hodín: Michela Platiniho prepustili z vyšetrovacej väzby

Pro-Hokej podpísal zmluvy s dvoma veľkými partnermi pre Tipsport ligu: Podľa Lintnera ide o rekordnú dohodu!

VIDEO Brazílii proti Venezuele zvlhol pušný prach a remizovala: Fanúšikovia ju opäť vypískali