Pozrite si exkluzívne zábery zo zákulisia svetového pohára v Čunove

Práve Beňuš si z našich reprezentantov, ktorí sa v sobotňajšom finále Svetového pohára predstavili v Čunove, viedol najlepšie. V kategórii C1 skončil na druhom mieste, keď predviedol čistú jazdu a za víťazným Nemcom Franzom Antonom zaostal o 0,30 sekundy. „Prvenstvo by bolo samozrejme lepšie, vždy sa dá ísť aj rýchlejšie. V jazde som mal ešte nejaké rezervy. Musím však povedať, že pred domácim publikom byť na stupňoch pre víťazov je tiež niečo úžasné,“ prezradil Beňuš pre portál Šport24.sk

Podpora manželky Ivany a troch synčekov ho potešila a hnala vpred. „Prišiel celý fanklub, rodina, kamaráti, takže bolo to super a som rád, že ma podporili,“ dodal strieborný medailista z olympiády v RIU 2016.

Podpora manželky Ivany a troch synčekov Mateja Beňuša potešila a hnala vpred.
Podpora manželky Ivany a troch synčekov Mateja Beňuša potešila a hnala vpred.
Zdroj: Tony Štefunko

Bez svojich najbližších neostal v druhom kole Svetového pohára ani dvojnásobný olympijský víťaz Michal Martikán, ktorý skončil vo finále šiesty. Nášmu veteránovi držali palce manželka Lenka s dcérami Tamarou a Emmou. „Zatiaľ to vôbec nie je dobré a boli na to aj objektívne dôvody. Dnes to bol v doterajšej sezóne najlepší výkon. Podarilo sa mi ísť rýchlu jazdu a výkony sa aspoň začínajú stupňovať. Verím, že do tých našich veľkých pretekoch v auguste, kde sa rozhodne o miestenke na olympiádu to bude omnoho lepšie,“ povedal legendárny Michal Martikán.

Pozrite si exkluzívne zábery zo zákulisia svetového pohára v Čunove

Slovenských fanúšikov potešila svojou účasťou na SP kajakárka Jana Dukátová, ktorá sa vracia do profesionálneho kolotoča z materskej dovolenky. Na divokej vode v Čunove síce nepostúpila do finále, no premiéru si odbila jej ročná dcérka Lívia, ktorá na svoju maminu dohliadala z kočíka. „Z dcérky máme veľkú radosť. Čo sa týka športovej výkonnosti, tak si myslím si, že sme na dobrej ceste. I keď je to ďaleko od ideálu, pretože mi chýbajú tréningové hodiny na vode, ktoré by akoby tú jazdu zastabilizovali. Preto aj v pretekoch nemám takú istotu, ako by som potrebovala. Verím, že v druhej polovici sezóny už budem v lepšej forme,“ povedala pre Šport24.sk Dukátová odhodlane.

Na divokej vode v Čunove síce Dukátová nepostúpila do finále, no premiéru si odbila jej ročná dcérka Lívia, ktorá na svoju maminu dohliadala z kočíka.
Na divokej vode v Čunove síce Dukátová nepostúpila do finále, no premiéru si odbila jej ročná dcérka Lívia, ktorá na svoju maminu dohliadala z kočíka.
Zdroj: Tony Štefunko

Podujatie si nenechali ujsť ani trojnásobní olympijskí víťazi bratia Hochschornerovci, ktorí to majú na skok, pretože obaja bývajú v neďalekej dedine v Čunove. Pavol si to v areáli užíval so synčekom Paľkom. Spoločne s dlhoročnou priateľkou Majkou sledovali svojho šampióna na skákacom hrade či na trampolíne. Nezaháľal ani brat Peter, ktorý prišiel s piateľkou a štvornohým kamarátom.

Mohlo by vás zaujímať 

FOTO Najsexi svetový deň dostáva mužov do kolien. Spodnú bielizeň zhodili aj Slovenky: Cibulková aj Hantuchová bez nohavičiek! 

Po povinnostiach sa odviazala na párty: Prezidentka Čaputová sa bavila po boku slovenského hokejistu! 

FOTO Saganova manželka sexi ako nikdy predtým: EXKLUZÍVNE prezradila, čo za to môže!