Nalákal ju na to bývalý skikrosár Tomáš Kraus. Samková sa hneď chytila a zaľúbilo sa jej to. "Nenútil ma, len ma dobre zaočkoval. Povedal mi, že je to skvelé. Otužovali sme sa pred rokom v Argentíne. Povedali sme si, že keď sme už na najjužnejšom cípe, tak musíme vliezť do oceánu. Dnes už v pohode vleziem do Labe aj Vltavy,“ prezradila Samková.

Kde sa jej to však páci najviac? „Určite v horách je to jednoduchšie. Všade naokolo krásne príroda, číra voda. Je to lepšie ako v Prahe, kde v Brániku plávajú okolo vás nutrie alebo vám robia spoločnosť labute a kačky,“ dodala.

Zo začiatku to však nič príjemné nebolo. „Šla som na to pomaly. V dvojstupňovej vode som vydržala tri minúty, v štvorstupňovej zhruba štyri. Treba ísť na to postupne, zvyknete si. Chlapcov z tímu som hecovala, ale oni boli uplakaní, že je to najhoršia vec na svete. Ja som sedela vo vode a kričala, že je to nádhera. Prvý raz to ale príjemné nebolo. Musela som sa vydýchať, teraz, keď do vody vleziem, som pokojná. A pomáha to aj proti chorobám. Naposledy som nachladla pred dvoma rokmi,“ uzavrela Samková.

Mohlo by vás zaujímať:

Marián Hossa oslavuje jubileum a teší sa zo svojich dcérok: Aha, čo si užil po dlhých 15 rokoch

GOLONKOVINY Žiletka o úspechoch Vlhovej a jej tajomstve. Testoval som lyže pre najväčšiu legendu!

FOTO Danka Barteková sexi ako nikdy predtým: Objavila sa na titulke pánskeho časopisu!