Tridsaťštyriročná Dukátová tvorí už niekoľko rokov pár so svojím trénerom Róbertom Orokockým a od júna sa ich rodina rozrástla o dcérku. "Užívam si to najviac na svete, je to asi najkrajšie obdobie môjho života. Po dlhých rokoch v profesionálnom športe sa nebudím s kalendárom v hlave a tým, čo všetko treba stihnúť. Posledných deväť mesiacov to úplne vypadlo, užívala som si každý deň a stále to trvá. Zatiaľ sa nám darí všetko skĺbiť, uvidíme, ako to pôjde, keď budeme cestovať a na kanáloch bude pevný harmonogram," povedala šťastná mamička. "Obrovská výhoda je, že sme všetci traja spolu. Ak by Robo nebol môj tréner a neboli by sme stále spolu ani neviem, či by pre mňa bolo možné cestovať." 

FOTO si môžete pozrieť v našej GALÉRII

Dukátová si po piatich mesiacoch opäť skúsila, aké je to pádlovať. Zatiaľ len na tichej vode vo Vodáckom centre v Karlovej Vsi. "Sú to fantastické pocity. Začali sa mi vynárať živé spomienky, vôňa vody, žblnkot pri zábere. Prvýkrát som v tejto zátoke sadla do kajaku v septembri 1993 a teraz akoby som znovu začala od začiatku, keďže po pôrode je to pre telo absolútny reštart." Prvé zábery prebehli bez problémov aj preto, že Dukátová denne trénuje. Najmä doma, do fitnes centra sa dostane len asi dvakrát týždenne. "Nabiehame na to opatrne, chvíľu to trvá, kým sa po pôrode vráti svalstvo. Na vode som sa cítila dobre, ale samozrejme ten pocit nie je zďaleka taký, ako keď som na nej bola poslednýkrát pred piatimi mesiacmi." Najbližšie dva týždne strávi na hladkej vode, na divokú do Čunova by sa mala podľa plánu dostať na prelome septembra a októbra a potom by sa mala premiestniť do Prahy. "Je to jednoduchší terén ako v Čunove a na začiatky a technické hodiny na vode sú tam veľmi dobré podmienky. Je to blízko a myslím, že aj maličká to zvládne," uviedla. 

V ich manželstve to škrípalo už dávno. Slová Saganovej manželky odhaľujú viac než dosť: FOTO ako dôkaz!

Nasledovať by malo sústredenie v Španielsku, na začiatku budúceho roka kontrolné preteky v Austrálii, ďalšie v Európe a potom už Svetový pohár. Cieľ na ďalší rok sú MS v La Seu d'Urgell, kde sa bude bojovať o olympijské miestenky. "Na to sa sústredíme. Počas sezóny tu pre mňa bude aj o tom, dostať sa späť do pretekového režimu, takže podujatia SP budú aj také tréningy. Do Tokia zostávajú od teraz dva roky, verím, že sa to podarí," uviedla trojnásobná zlatá medailistka z MS.

FOTO Jeden pohľad na ňu a ste hotoví: TÁTO česká atlétka vás rozpáli!

Počas prestávky ani raz nerozmýšľala na koniec kariéry. "Vedela som, že pokiaľ prebehne dobre pôrod a nebudem mať zdravotné problémy, tak by som sa chcela čím skôr vrátiť." Návrat po materstve do profesionálneho športu je veľmi náročný a veľa vecí sa môže zvrtnúť. Dukátová aj preto získavala čo najviac informácií od iných úspešných mamičiek, ktorým sa to podarilo. "Aj čo som sa rozprával s Nasťou Kuzminovou, tak ten prvý rok je naozaj veľmi ťažký. Imunita popri kojení, nočnom vstávaní a všetkých tých starostiach je samozrejme u športovca trochu naštrbená. Snažíme sa pozháňať čo najviac informácií, pretože skutočne nemáme čas sa učiť na vlastných chybách," pokračovala.

Popri materských povinnostiach a tréningu sa koncom septembra opäť aktívne zapojí do medzinárodného podujatia Európsky týždeň športu. Aktivita Európskej komisie bude prebiehať na Slovensku a v 37 krajinách Európy od 23. do 30 septembra a jej cieľom je motivovať ľudí k pohybu. "Je to môj druhý rok v úlohe ambasádorky a tento raz to prežívam asi ešte viac ako ľudia, ktorí majú zamestnanie a športujú len rekreačne. Tak, ako ja teraz vnímam tréningy, tak sa asi oni cítia, keď si po práci zatrénujú a večer sú úplne vyradení. Som veľmi rada, keď malá zaspí a ja si môžem dať strečing a ísť spať. Snáď sa do tejto akcie zapojí čo najviac ľudí," dodala.

Môže vás zaujímať:

FOTO Jeden pohľad na ňu a ste hotoví: TÁTO česká atlétka vás rozpáli!

 

FOTO Toto už prehnala. Cibulková dostala poriadne tvrdú facku: Zlyhala ako človek!

 

Štartujú preteky Okolo Slovenska: Hviezdy Tour de France aj vo vašej obci!