Na podujatí sa podieľa viac než 150 dobrovoľníkov. "Plus slovenskí rozhodcovia a koučovia, ktorí pomáhajú všade, kde treba. Všetci títo ľudia sú srdce súťaže. Musím povedať, že by to bolo veľmi komplikované, keby sme nemali všetkých možných dobrovoľníkov a pomocníkov, ktorí od rána pracujú naozaj veľmi svedomito. Prvý deň je vždy najrizikovejší, kým sa všetci pretekári zorientujú. Vtedy vznikajú nejaké prieťahy v súťažiach, ale všetko prešlo veľmi dobre a teraz to už ide samospádom, verím, že až do nedele bez väčších problémov," povedal Daniel Baran vo štvrtok pre TASR.

Hľadisko zatiaľ napĺňajú členovia tímov, ktorí podporujú svojich kolegov. Organizátori očakávajú väčšiu návštevu počas piatkového oficiálneho otváracieho ceremoniálu (18.00): "Na druhej strane treba povedať, že karate nie je divácky extrémne zaujímavé ako futbal či hokej. Väčšinou je to o rodinných príslušníkoch, priateľoch, kamarátoch, spolužiakoch, ktorí prichádzajú aj zo zahraničia a tvoria drvivú väčšinu návštevníkov." pokračoval. 

 Klzisko Zimného štadióna Ondreja Nepelu sa na štyri dni premenilo na plochu s dvanástimi tatami. Bratislavská aréna hostí od 20. do 23. júna majstrovstvá sveta v Karate.
Klzisko Zimného štadióna Ondreja Nepelu sa na štyri dni premenilo na plochu s dvanástimi tatami. Bratislavská aréna hostí od 20. do 23. júna majstrovstvá sveta v Karate.
Zdroj: TASR

Slovensko má ambície aj zo športovej stránky, zostavilo vyše 200-člennú nomináciu, s početnejšou pricestovalo jedine Rumunsko. "S trénermi sme zostavili najväčšiu reprezentáciu v histórii, sú v nej reprezentanti aj členovia talentovanej mládeže Slovenskej federácie karate. Každá medaila bude úžasná vzhľadom na celkový počet vyše 2300 pretekárov a viac než 500 tímov," zdôraznil Baran.

Medailové nádeje sa vkladajú do Martiny Valentíkovej, jej brata Tomáša Valentíka, Petra Zelinku či Dominiky Šalamonovej: "Dosahujú vynikajúce výsledky, nemôžem však menovať všetkých, aby sa nestalo, že na niekoho zabudnem. Všetci sa pokúsia urobiť maximum, aby obhájili titul majstra sveta z roku 2018, alebo tí, ktorí zvíťazili na európskom šampionáte na Malte, môžu dokázať, že to nebola náhoda a že ich výkonnosť je vyššia a vyššia. Medzi seniormi aj juniormi máme neuveriteľne šikovných pretekárov, ktorí dokazujú na rôznych medzinárodných turnajoch, že patria do špičky," dodal. 

Mohlo by vás zaujímať 

Šokujúce FOTO Všimli ste si to v televízii? Švajčiar skončil po kolízii so Saganom dobitý na zemi

Sagan nahneval veľkého rivala, ten ho obvinil z krádeže: V pelotóne si to vybavili ručne-stručne!

Sagan menil koleso počas etapy, aj tak vyhral a získal žltý dres: Chcem ho radšej na Tour de France