McGregor mal síce aktívny vstup do zápasu, ale Poirier to ustál bez akýchkoľvek problémov a aj on začal útočiť a párkrát otriasol veľkohubým Írom. Pri súboji na zemi mal Američan prevahu a lakťami triafal McGregor, kam sa len dalo. Po návrate do postoja však prišiel koniec. Najprv to vyzeralo ako vzájomný zásah nôh, ale opakované zábery ukázali, ako sa doslova v holennej kosti prelomila McGregorovi stojná noha. Zákonite spadol na zem a zápas musel vzdať. Rýchle vyšetrenia potvrdili, že ide naozaj o zlomeninu.

„Noha mu praskla už skôr na začiatku zápasu, ale zlomilo sa mu to až neskôr,“ okomentoval zranenie súpera Poirier. Celý incident sa mal odohrať už po 20 sekundách boja, keď Američan zablokoval slabý kop Íra. McGregor tak v bolestiach odchádzal na nosidlách z ringu a pri tom stihol kričať na Poirieho, že ešte nie je koniec a dourážať aj jeho manželku.

Dustin Poirierpo necelom polroku opäť vyhral zápas s McGregorom.
Dustin Poirierpo necelom polroku opäť vyhral zápas s McGregorom.
Zdroj: Getty Images

Bol to ich spoločný tretí zápas prezident UFC Dana White avizuje, že nebol ani posledný. „Zápas by sa nemal končiť takto. Uvidíme, ako sa to všetko bude vyvíjať a ako dlho bude Conor pauzovať,“ vyhlásil White na pozápasovej tlačovke.

Koľko zarobili?
Počas januárového zápasu dostal McGregor odmenu 5 miliónov dolárov, víťaz Poirier milión. V sobotu však zarobili menej. Zranený Ír sa obohatil o 3,04 milióna dolárov a Američan si prišiel na 830-tisíc.