Vémola sa nakazil koronavírusom aj vlani. Kým vtedy ho choroba poriadne potrápila, teraz mal vďaka očkovaniu len mierne príznaky, ktoré si s ochorením ani nespájal. Pozitívna však bola aj jeho snúbenica Lela Ceterová, čo odhalili predpôrodné vyšetrenia a český bojovník tak pri pôrode nemohol byť.

Napriek tomu má zo syna Rockyho obrovskú radosť, no po jeho príchode na svet sa posťažoval na súčasnú situáciu a najmä na ľudí, ktorí odmietajú očkovanie. „V minulom režime by sa ich nikto nepýtal a za šírenie podobných bludov by ich zavreli. Pritom mám pocit, že sú to často tí istí ľudia, ktorí hovoria, že vtedy sa žilo lepšie. Myslím si, že vláda by to mala začať razantnejšie trestať,“ povedal Vémola bez servítky o odporcoch očkovania pre isport.cz.

Nekompromisný bojovník ľuďom, ktorí očkovanie odmietajú kvôli rôznym výhovorkám, poslal jasný odkaz. „Tí, ktorí sa nenechajú zaočkovať len z nejakého presvedčenia, sú podľa mňa blázni na slobode,“ krútil hlavou štvornásobný otec a dodal: „Máme demokraciu, okej. Nech je teda očkovanie slobodné. Ale napríklad v Amerike, keď si ľudia neplatia zdravotné poistenie, tak si potom zdravotnú starostlivosť hradia sami. Niečo také by som doprial ľudom, ktorí nie sú zaočkovaní, aby si museli liečbu platiť sami.“