Bojovník, ktorý sa momentálne pripravuje na odvetu s Karlosom Vémolom, dosiahol vo svete bojových umení veľké úspechy. Zrejme každý fanúšik vie o tom, že bol držiteľom opaska pre šampióna v poloťažkej váhe v Bellatore, druhej najlepšej MMA organizácii na svete. Napriek tomu si finančne vyskakovať nemohol.

„Tento šport je šoubiznis. Pokiaľ z toho chce človek žiť, musí si to uvedomiť. Ja som si to uvedomil vďaka tomu, že som celý život zo zápasenia nič nezarobil,“ vyhlásil „Pumukli“ v podcaste rapera Rytmusa.

Zlom prišiel v roku 2019, keď Végh ovládol zápas proti Karlosovi Vémolovi, ktorého knokautoval po dvoch minútach. „Vyhral som Zápas storočia a vedel som, že sa mi tým otvoria dvere do sveta šoubiznisu a sveta reklamy. Bol to kľúčový moment môjho života a uvedomoval som si, že jeden z nás bude najväčší „kaper“ do konca života.“

Dnes Végh dostáva priestor v reklamách, sponzori sa predbiehajú v tom, aby propagoval ich produkt. Pred zápasom s Vémolom však tomu nebolo. „Predtým to bolo ťažké a mŕtve. Môj životný úspech v Bellatore vtedy nikto nezaznamenal. Až Oktagon to sem pritiahol. Keď som vyhral Zápas storočia, zrazu sa mi otvorili dvere,“ pokračuje Végh.

Koľko zarába, však neprezradil, no s tým, koľko peňazí má na účte, je spokojný. „Nikdy nehovorím, koľko zarábam. Som spokojný s tým, čo mám. Základom toho je šoubiznis. Stále to mám v hlave, rovnako ako pred tridsiatimi rokmi. Máme rovnaké priority a je veľké plus, že z tohto športu ťažím.“