Smutné je, že tréner Rusa James McGirt už počas zápasu svojho zverenca prosil, aby skončil. Duel bol ukončený v 11. kole a Maxim dokonca odišiel z ringu po svojich, ale potom upadol do bezvedomia. V nemocnici sa podrobil operácii, počas ktorej mu odstránili pravú časť lebky, aby uvoľnili tlak na mozog. Počas zákroku ale mladý bojovník navždy vydýchol.

Šokom bola nielen správa o jeho úmrtí, ale aj to, že boxer zomrel po tom, čo prehral vôbec prvý súboj v ringu! Po tom, čo bol v umelom spánku sa za ním ponáhľala jeho manželka, ktorá sa po smrti svojho partnera takto vyjadrila: „S veľkým smútkom potvrdzujem skonanie môjho manžela Maxima. Bol to veľmi milý človek, ktorý bojoval do samého konca. Náš syn bude naďalej vychovaný ako veľký muž, presne ako jeho otec. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa o Maxima starali počas posledných dní,“ napísala Elizaveta pre médiá.

Keďže išlo o oficiálnu správu, nebolo v nej toľko srdcervúcej lásky ako v tej, čo napísala zronená žena neskôr. „Vždy budeš v mojom srdci. Moja duša sa bez teba trhá v bolestiach. Je to najťažšie obdobie v našej rodine a nemôžem tomu uveriť. Ďakujem ale za jedenásť rokov lásky,“ napísala Elizaveta na sociálnej sieti.

Pár mal spolu dvojročného synčeka Daniela, ktorý tak bude vyrastať bez otca. „On je to jediné, pre koho sa mi dá teraz žiť,“ dodala mladá blondínka.