Víťazná premiéra trvala len 76 sekúnd

V septembri sa konečne dočkalo aj Slovensko. V UFC (Ultimate Fighting Championship) sa na podujatí v Abú Zabí predstavil prvý fighter spod Tatier a doslova šokoval svet MMA. Dovtedy neznámy bojovník Ľudovít „Lajoš“ Klein, inak prezývaný aj Mr. Highlight, zaskočil aj favorizovaného Novozélanďana Shana Younga a rozhodca musel zápas už po 76 sekundách ukončiť technickým K. O. Klein uštedril protivníkovi svoj obávaný head kick (kop na hlavu) a následne ho na zemi dorazil tvrdými údermi. „Je to moja obľúbená technika, a keď ju použijem, súper ide vždy k zemi,“ povedal po zápase na kop, ktorý je jeho špecialitou.

Pod krídla si ho zobrala legenda

Rodák z Nových Zámkov sa v mladom veku venoval hokeju aj futbalu, potom mu zas učaroval klasický box. Dokonca sa stal aj majstrom Slovenska. Okrem toho sa venoval jiu-jitsu a thajskému boxu. Od 17 rokov však už ukazoval svoj veľký potenciál v MMA. Na Slovensku doslova ničil konkurenciu, čo si všimol úspešný bojovník a v súčasnosti aj tréner Attila Végh. Práve on si ho zobral k sebe do klubu a spolupracujú dodnes.

Privyrábal si ako vyhadzovač na diskotéke

Popri tréningoch si v minulosti Lajoš našiel aj brigádu – na diskotéke robil vyhadzovača. Už vtedy však vedel, že má na viac. V rokoch 2016 až 2017 si prvýkrát vyskúšal aj súboje v zahraničných organizáciách ACB, A-Fight či Cage Warriors. Počas pôsobenia v nich si pripísal na konto aj zatiaľ jediné dve prehry v profesionálnom kolotoči. Práve po jednej z nich sa rozhodol vrátiť na Slovensko.

Prestup z Oktagonu bol otázkou času

S bilanciou 9-2 vstúpil v roku 2017 do česko-slovenskej organizácie Oktagon MMA a na dva zápasy aj do XFN, kde predvádzal dominantné výkony. Svojím povestným head kickom naháňal súperom strach a čoraz častejšie sa hovorilo o jeho prestupe do UFC. Šancu takmer dostal v zápase proti členovi tímu slávneho fightera Chabiba Nurmagomedova. Nakoniec si však vybrali iného zápasníka a musel trpezlivo čakať ďalej.

K debutu v UFC mu pomohol koronavírus

Vysnívaný moment prišiel na poslednú chvíľu. Klein dostal pozvánku na zápas, keď mal pôvodný súper Shana Younga Nate Landwehr z USA pozitívny test na koronavírus. Pred súbojom zhodil Lajoš 13 kg, ale na oficiálnom vážení prekročil limit o 1,8 kg. Zápas sa napriek tomu konal, akurát sa Klein musel vzdať podielu zo svojho zárobku. Ak by splnil limit, dostal by aj prémiu 50-tisíc dolárov za K. O. večera. „Dva roky som tvrdil, že je to najlepší európsky talent v perovej váhe. Dostal šancu a ukázal, čoho je schopný,“ vyhlásil renomovaný americký odborník na MMA Daniel Rubenstein. 

Lajoš Klein je novou tvárou Fortuny

Aktuálne má jeden z najpopulárnejších bojovníkov na Slovensku bilanciu 17-2 a obrovský potenciál stať sa svetovou hviezdou UFC. V majstrovstvo Lajoša Kleina verí aj jedna z top stávkových kancelárií Fortuna, ktorá sa stala jeho novým generálnym partnerom. Ďalšie úspechy očakáva aj Attila Végh: „Otvorila sa mu brána, toto je však len začiatok cesty, ktorá naňho čaká.“ Najvyššie ambície má aj samotný Klein, ktorý do UFC rázne odkazuje: „Nebudem sa vyhýbať žiadnemu súperovi!“ Už teraz sa môžu fanúšikovia tešiť na ďalší Kleinov zápas, ktorý bude 8. mája. Proti komu nastúpi však ešte nie je známe.

Stavte si na MMA až za 40 eur úplne bez rizika!

Chcete si staviť na ďalšiu výhru Lajoša Kleina? Fortuna má pre vás parádnu novinku – stačí sa zaregistrovať a aj vy môžete získať stávku bez rizika až za 40 eur. Počas celého marca máte totiž možnosť využiť registračný kód MMA40. Nie je však určený iba na MMA stávku, ale využiť ho môžete aj na akýkoľvek iný šport z ponuky. Ak vaše tipy nevyjdú, peniaze dostanete späť alebo si môžete staviť znovu. Kleinove zápasy si môžete navyše vychutnať aj v priamom prenose. Fortuna má totiž pre svojich klientov na webe a aplikácii v ponuke všetky súboje z UFC večerov. Televízni diváci ich môžu sledovať aj na stanici Premier Sport.

                                                         CHCEM SI STAVIŤ VO FORTUNE